Audi A4 B7 (2005–2008) chiptuning
17 motor · +12 és +61 LE között
Audi A4 B7: 17 motor — 10 benzines és 7 dízel. A teljesítmény +12 és +61 LE között nő, a nyomaték akár +135 Nm-rel. GAN GTL 249 EUR-tól, GAN GT 399 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Audi A4 B7: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 7 motor | ||||
| 3.0 TDI204 LE / 450 Nm | +61 LE+135 Nm |
GTL — 249 EUR · 255 LE GT — 399 EUR · 265 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7 TDI179 LE / 380 Nm | +51 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 LE GT — 399 EUR · 230 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7 TDI163 LE / 380 Nm | +47 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI232 LE / 450 Nm | +30 LE+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 258 LE GT — 399 EUR · 262 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI PD140 LE / 320 Nm | +17 LE+38 Nm |
GA — 189 EUR · 157 LE GA+ — 189 EUR · 157 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI PD136 LE / 320 Nm | +16 LE+38 Nm |
GA — 189 EUR · 152 LE GA+ — 189 EUR · 152 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.9 TDI116 LE / 285 Nm | +14 LE+34 Nm |
GA — 189 EUR · 130 LE GA+ — 189 EUR · 130 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 10 motor | ||||
| 2.0 TFSI200 LE / 280 Nm | +54 LE+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 246 LE GT — 399 EUR · 254 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI170 LE / 280 Nm | +48 LE+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 LE GT — 399 EUR · 218 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI220 LE / 300 Nm | +36 LE+71 Nm |
GTL — 249 EUR · 251 LE GT — 399 EUR · 256 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 FSI218 LE / 290 Nm | +26 LE+35 Nm |
GA — 199 EUR · 244 LE GA+ — 199 EUR · 244 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 FSI220 LE / 300 Nm | +26 LE+36 Nm |
GA — 199 EUR · 246 LE GA+ — 199 EUR · 246 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8 TFSI163 LE / 225 Nm | +20 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 183 LE GA+ — 189 EUR · 183 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4 FSI170 LE / 230 Nm | +20 LE+28 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 FSI150 LE / 200 Nm | +18 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 FSI130 LE / 195 Nm | +16 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 146 LE GA+ — 189 EUR · 146 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 FSI102 LE / 148 Nm | +12 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 114 LE GA+ — 189 EUR · 114 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Audi A4 B7 tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +61 LElegjobb ebben a generációban
3.0 TDI 204 LE → 265 LE. A többi motornál a növekedés +12 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +135 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +34 és +135 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
6 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Audi A4 B7: miben különleges?
Audi A4 B7 chiptuning: a csoport többi tagjával közös motorok
A 200 LE-s 2.0 TFSI volt az első TFSI az A4-ben, és a B7-ben (Typ 8E) a GAN GT modullal 254 LE-t ér el. Az Audi A4 B7 hangolása a szedánra, az Avantra és a kabrióra egyaránt vonatkozik, mert azt, hogy melyik tuning box illik, a motor dönti el. A 170 LE-s 2.0 TFSI 218 LE-t, a 232 LE-s 3.0 TDI 262 LE-t ér el.
Az Audi A4 B7 chip tuningjánál a 179 LE-s 2.7 TDI 230 LE-t ér el. A 170 LE-s 2.0 TDI PD nem szerepel külön az A4 B7 katalógusában: ugyanez a motor a VW Passat B6 oldalán található 2.0 TDI PD 170 LE néven.
Ahol a GAN GA+ való
A 140 LE-s 2.0 TDI PD szivattyú-porlasztós motor, és a GAN GA+ modullal működik. A 116 LE-s 1.9 TDI 130 LE-t ér el. A 163 LE-s 1.8 T többpontos befecskendezésű turbómotor, és a GAN GA+ modullal 183 LE-t ér el.
Audi A4 B7 chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul az Audi A4 B7 2.0 TDI PD motorjának?
A GAN GA+ modullal a 2.0 TDI PD a gyári 140 LE és 320 Nm helyett 157 LE-t és 358 Nm nyomatékot ér el. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul az Audi A4 B7 163 LE-s 1.8T motorjának?
Az 1.8 T a gyári 163 LE és 225 Nm helyett 183 LE-t és 252 Nm nyomatékot ér el. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Audi A4 B7 esetében?
A motorvezérlő (ECU) átprogramozása felülírja a vezérlőegység szoftverét; a GAN tuning box a meglévő gyári csatlakozókhoz csatlakozik, korrigálja a szenzorok jeleit, és érintetlenül hagyja a gyári szoftvert. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.