Honda Accord VII (2002–2007) chiptuning
6 motor · +19 és +41 LE között
Honda Accord VII: 6 motor — 5 benzines és 1 dízel. A teljesítmény +19 és +41 LE között nő, a nyomaték akár +93 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Honda Accord VII: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 1 motor | ||||
| 2.2 i-CTDi140 LE / 340 Nm | +41 LE+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 LE GT — 329 EUR · 181 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 5 motor | ||||
| 3.0i240 LE / 287 Nm | +29 LE+34 Nm |
GA — 199 EUR · 269 LE GA+ — 199 EUR · 269 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i220 LE / 206 Nm | +26 LE+25 Nm |
GA — 199 EUR · 246 LE GA+ — 199 EUR · 246 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i190 LE / 220 Nm | +23 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 213 LE GA+ — 189 EUR · 213 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i155 LE / 190 Nm | +19 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 174 LE GA+ — 189 EUR · 174 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i160 LE / 218 Nm | +19 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 179 LE GA+ — 189 EUR · 179 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Honda Accord VII tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +41 LElegjobb ebben a generációban
2.2 i-CTDi 140 LE → 181 LE. A többi motornál a növekedés +19 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +93 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +93 és +93 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
5 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Honda Accord VII: miben különleges?
Honda Accord 7 chiptuning: a leggyengébb motor nyer a legtöbbet
Melyik Accord 7 nyer többet egy tuning boxszal, vagyis tuningmodullal: a dízel vagy a benzines? Az Accord 7-nél a chiptuning a dízelnek kedvez, pedig a három motor közül ennek a legalacsonyabb a megadott teljesítménye. 2002 és 2008 között az Accord 7 CL7, CL9 és CN1 jelű szedánként, valamint CM és CN jelű Tourerként készült; a motorok: a 155 LE-s 2.0 i-VTEC, a 190 LE-s 2.4 i-VTEC és a 140 LE-s 2.2 i-CTDi dízel.
A dízel a Honda első saját dízelmotorja volt, és csak európai motor volt. 2006-ig ötfokozatú kézi váltóval, az abban az évben végrehajtott ráncfelvarrás után pedig hatfokozatúval készült. A Tourer kombi 2003 tavaszán követte ugyanezekkel a motorokkal.
Mennyit nyer az egyes Accord 7 motor
A GAN GT modullal a 2.2 i-CTDi 41 LE-t és 93 Nm nyomatékot nyer. A 2.0 i-VTEC 19 LE-t és 23 Nm nyomatékot, a 2.4 i-VTEC 23 LE-t és 26 Nm nyomatékot nyer, mindkettő a GAN GA+ modullal. A dízel tehát több mint kétszer annyit nyer, mint a 2.0-s benzines, pedig alacsonyabb értékről indul.
Honda Accord VII chiptuning: kérdések
Mennyivel több teljesítményt hoz a Honda Accord 2.2 i-CTDi chiptuningja?
A katalógus szerint a dízel a gyári 140 LE és 340 Nm nyomaték helyett a GAN GT modullal 181 LE-t és 433 Nm nyomatékot ér el. Ugyanezek az értékek az ötfokozatú és a hatfokozatú váltóval is érvényesek, és a modul nem módosítja a sebességváltó szoftverét. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mennyi teljesítményt ad egy tuning box az Accord 7 2.0 és 2.4 i-VTEC motornak?
Mindkettő szívómotor, és hozzájuk a GAN GA+ modul való. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad, és a két megadott teljesítménynövekedés is közel van ehhez a határhoz.
Más a Honda Accord Tourer chiptuningja?
Nem, a kombi ugyanazokat a motorokat kapta, mint a szedán, ezért ugyanezek az értékek érvényesek.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.