Honda CR-V III (2007–2012) chiptuning
9 motor · +18 és +43 LE között
Honda CR-V III: 9 motor — 6 benzines és 3 dízel. A teljesítmény +18 és +43 LE között nő, a nyomaték akár +95 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Honda CR-V III: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 3 motor | ||||
| 2.2 i-DTEC150 LE / 350 Nm | +43 LE+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 LE GT — 399 EUR · 193 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 i-CTDi140 LE / 340 Nm | +41 LE+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 LE GT — 329 EUR · 181 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 i-DTEC120 LE / 300 Nm | +35 LE+87 Nm |
GTL — 219 EUR · 150 LE GT — 329 EUR · 155 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 6 motor | ||||
| 2.4i180 LE / 161 Nm | +22 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 202 LE GA+ — 189 EUR · 202 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i185 LE / 245 Nm | +22 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 207 LE GA+ — 189 EUR · 207 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i170 LE / 220 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i-VTEC166 LE / 220 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 186 LE GA+ — 189 EUR · 186 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i158 LE / 220 Nm | +19 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 177 LE GA+ — 189 EUR · 177 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i-VTEC150 LE / 192 Nm | +18 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Honda CR-V III tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +43 LElegjobb ebben a generációban
2.2 i-DTEC 150 LE → 193 LE. A többi motornál a növekedés +18 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +95 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +87 és +95 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
6 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Honda CR-V III: miben különleges?
Honda CR-V 3 chiptuning: az évjárat dönti el a dízelt
A Honda CR-V 3 hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal a gyártási évtől függ: a CR-V 3 (RE, harmadik generáció) 2009 októberében váltott dízelmotort. A 2007-es vagy 2008-as CR-V-ben az első dízelmotor van: a 140 LE-s és 340 Nm nyomatékú 2.2 i-CTDi, amelyet 2009 szeptemberéig gyártottak. 2009 októberétől a 150 LE-s és 350 Nm nyomatékú 2.2 i-DTEC váltotta fel.
A két dízel külön szerepel, mindkettőhöz a GAN GT modul való: az i-CTDi 41 LE-t és 93 Nm nyomatékot, az i-DTEC 43 LE-t és 95 Nm nyomatékot nyer. A két teljesítménynövekedés csak 2 LE-ben tér el, ezért az számít, hogy a gyártási időpontnak megfelelő motort válassza ki.
A CR-V 3 benzinmotorjai
A 150 LE-s és 192 Nm nyomatékú, szívó 2.0 i-VTEC (R20A2) 2006 és 2012 között maradt gyártásban, hatfokozatú kézi vagy ötfokozatú automata váltóval. A 166 LE-s és 220 Nm nyomatékú 2.4 i-VTEC szintén szívómotor volt, és ötfokozatú automata váltóval készült. Mindkét benzinmotorhoz a GAN GA+ modul tartozik. A CR-V 3 összes változata Real Time 4WD összkerékhajtással készült.
Honda CR-V III chiptuning: kérdések
Mennyivel több teljesítményt ad egy tuning box a CR-V 3 2.2 i-DTEC 150 motorjának?
A GAN GT modullal a motor a gyári 150 LE és 350 Nm nyomaték helyett 193 LE-t és 445 Nm nyomatékot ér el. Az ilyen turbódízelnél a GAN GT akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mennyi teljesítményt ad egy tuning box a benzines CR-V 3-nak?
A 150 LE-s és 192 Nm nyomatékú 2.0 i-VTEC 18 LE-t és 23 Nm nyomatékot nyer, a 166 LE-s és 220 Nm nyomatékú 2.4 i-VTEC pedig 20 LE-t és 26 Nm nyomatékot. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad, és ennél többet a szívómotor nem ér el.
Mit nem változtat meg egy tuning box a CR-V 3 2.2-es dízelén?
A 2.2 i-CTDi és i-DTEC dízelnél a részecskeszűrő (DPF) eltömődik, ha az autó többnyire rövid utakat tesz meg, a rugalmas EGR-megkerülő tömlő pedig megrepedhet. A CR-V 3 motorhangolásánál ez egyet jelent: a box teljesítményt ad hozzá, de nem tisztítja ki a szűrőt, és nem pótolja a tömlőt.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.