Jeep Compass chiptuning
12 motor · +14 és +47 LE között
Jeep Compass: 12 motor — 6 benzines és 6 dízel. A teljesítmény +14 és +47 LE között nő, a nyomaték akár +107 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Jeep Compass: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 6 motor | ||||
| 2.2 CRD163 LE / 320 Nm | +47 LE+107 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 CRD (Euro 6)140 LE / 350 Nm | +41 LE+102 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 LE GT — 329 EUR · 181 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 CRD136 LE / 320 Nm | +40 LE+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 LE GT — 329 EUR · 176 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 CRD (Euro 6)170 LE / 350 Nm | +36 LE+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 LE GT — 399 EUR · 206 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 CRD PD140 LE / 310 Nm | +17 LE+37 Nm |
GA — 189 EUR · 157 LE GA+ — 189 EUR · 157 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 CRD PD120 LE / 310 Nm | +14 LE+37 Nm |
GA — 189 EUR · 134 LE GA+ — 189 EUR · 134 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 6 motor | ||||
| 1.4T165 LE / 250 Nm | +35 LE+53 Nm |
GTL — 249 EUR · 195 LE GT — 399 EUR · 200 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i172 LE / 224 Nm | +21 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 193 LE GA+ — 189 EUR · 193 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i175 LE / 237 Nm | +21 LE+28 Nm |
GA — 189 EUR · 196 LE GA+ — 189 EUR · 196 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i170 LE / 220 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i158 LE / 191 Nm | +19 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 177 LE GA+ — 189 EUR · 177 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i150 LE / 220 Nm | +18 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Jeep Compass tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +47 LElegjobb ebben a generációban
2.2 CRD 163 LE → 210 LE. A többi motornál a növekedés +14 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +107 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +37 és +107 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
7 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Jeep Compass: miben különleges?
Jeep Compass chiptuning: három dízel, három néven
A Compass dízelmotorjai három néven fordulnak elő: 2.0 CRD a Volkswagentől, 2.2 CRD a Mercedestől és 2.0 MultiJet a Fiattól, ezért a Compass hangolása attól függ, melyik van az autóban. A tuning box, vagyis tuningmodul, a motorhoz igazodik, nem a típusjelzéshez. Az első Compass, a 2006. novemberi MK, a Volkswagen 2.0 PD TDI motorját használta BYL motorkóddal: teljesítménye 140 LE, nyomatéka 310 Nm, összkerékhajtással 2007 áprilisától. A 2011. májusi ráncfelvarrás után a dízel a Mercedes OM651, vagyis a 2.2 CRD lett: 136 LE-s elsőkerék-hajtással vagy 163 LE-s összkerékhajtással, mindkettő 320 Nm nyomatékkal.
A második Compass, az MP, amelyet 2017-től Melfiben gyártottak, a Fiat 2.0 MultiJet motorját kapta 140 vagy 170 LE-vel, mindkettő 350 Nm nyomatékkal és összkerékhajtással; 2020 júliusáig árulták. A katalógusban a Fiat dízelek 2.0 CRD (Euro 6), a Volkswagené 2.0 CRD PD, a Mercedesé pedig 2.2 CRD néven szerepelnek. A 2.0 PD a GAN GA+ modullal működik, a 2.2 CRD és a 2.0 MultiJet a GAN GT modullal működik.
Benzinmotorok és a kínálat többi része
Az első Compass a 2.4 World Engine motort kapta 170 LE-vel és 220 Nm nyomatékkal, összkerékhajtással és kézi váltóval. A 2.0 World Engine 156–158 LE-vel és 190 Nm nyomatékkal 2011-ben csatlakozott, elsőkerék-hajtással. A GAN GA+ modul mindkét benzinmotorhoz illik. A második generáció 1.4 MultiAir Turbo motorja 140 vagy 170 LE-vel készült; a katalógusban csak egyszer, 165 LE-s értékkel szerepel, a GAN GT modullal. Az 1.4 MultiAir 140 LE-vel és az 1.6 MultiJet 120 LE-vel a Compassnál nem szerepel külön: ugyanezek a motorok a Jeep Renegade 1.4 Multiair és 1.6 CRD motorjaként találhatók meg.
Az 1.3 FireFly T4, a 4xe plug-in hibrid, a 130 LE-s 1.6 MultiJet és az 1.5 e-Hybrid nem szerepel a katalógusban. A 2025-ös harmadik generáció, akár elektromos, akár hibrid, nem szerepel a katalógusban. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A Trailhawk felszereltségi szintet jelöl, a motorok ugyanazok maradnak.
Jeep Compass chiptuning: kérdések
Mennyivel erősebb lesz a Compass 2.0 MultiJet 170?
A GAN GT modullal a 2.0 MultiJet a gyári 170 LE helyett 206 LE-t ér el. A GAN GT a turbódízeleknél akár 30%-kal több teljesítményt ad, a GAN GA+ a szívó benzinmotoroknál akár 12%-kal. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Hogyan válasszam ki a chiptuninghoz a Compass 2.0 CRD 140 LE-s vagy 2.2 CRD változatát?
A Volkswagen dízelmotorja a 140 LE-s, 310 Nm nyomatékú 2.0 CRD PD, amelyet 2007 áprilisától 2010-ig gyártottak. A Mercedes dízelmotorja két változatban készült: 136 és 163 LE-s, mindkettő 320 Nm nyomatékú.
Melyik változatot válasszam a benzines Compasshoz?
Az első Compassnál válassza a 170 LE-s, 220 Nm nyomatékú 2.4-est vagy a 158 LE-s, 191 Nm nyomatékú 2.0-t; a 150 és 175 LE-s 2.4-es változatok nem európaiak.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Jeep Compass esetében?
A tuning box a motor szenzorai és a motorvezérlő között helyezkedik el, és korrigálja a szenzorok jeleit, míg a motorvezérlő átprogramozása (remap) felülírja a szoftvert. A gyári szoftver, az ellenőrzőösszegek és a flash-számláló érintetlen marad, a modul pedig körülbelül egy perc alatt eltávolítható. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.