Lancia Delta chiptuning
Akár 30%-kal több teljesítmény Lancia Delta autójához
Lancia Delta (2008 → 2014): a katalógusban 1 generáció és 10 motor szerepel. 10 turbómotor számára a GAN GT vagy a GAN GTL tuningmodult válassza: a GAN GT +31 és +56 LE közötti növekedést ad (GAN GT 329 EUR-tól, GAN GTL 219 EUR-tól).
Melyik Lancia Delta az Öné?
Kezdje a modellévvel és a karosszériakóddal. A generáción belül a motort a jármű okmányaiban szereplő teljesítmény alapján válassza ki.
Lancia Delta tuning: mit csinál a GAN modul, és mit nem?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +56 LEa GAN GT-vel turbómotorokon
+31 és +56 LE között a teljes Lancia Delta kínálatban, GAN GT-vel vagy GAN GTL-lel.
- +105 Nmdízelmotoroknál a GAN GT-vel
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +85 és +105 Nm között, ami előzéskor és vontatáskor érezhető.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Lancia Delta chiptuning: motorok és generációk
Lancia Delta chiptuning: motorok gyártási idő szerint
A Lancia Delta chiptuningnál a gyártási idő számít. A Delta 3 (844-es típus) 2008 szeptemberében érkezett Európába, kínálata 2014-ig többször változott. 2008-ban az 1.4 T-Jet 120 és 150 LE-s változatban volt kapható; 2010 közepén a 150 LE-s változat helyét a 140 LE-s 1.4 MultiAir vette át. A 200 LE-s és 320 Nm nyomatékú 1.8 DI T-Jet 2009 februárjában csatlakozott a kínálathoz.
A T-Jet, a MultiAir és a Multijet motorok mindegyike működik tuning boxszal, vagyis tuningmodullal, mégpedig a GAN GT modullal. A GAN GT modullal az 1.8 DI T-Jet 256 LE teljesítményt és 409 Nm nyomatékot ér el. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
A Delta 3 dízelmotorjai
A fő dízel a 120 LE-s és 300 Nm nyomatékú 1.6 Multijet, amelyet 2011-ben egy 105 LE-s változat követett. A 2.0 Multijet 165 LE-s és 360 Nm nyomatékú, a katalógusban pedig szerepel egy 163 LE-s, részecskeszűrős változata is. A dízelkínálat csúcsa a 190 LE-s és 400 Nm nyomatékú 1.9 TwinTurbo Multijet. A váltó motortól függően hatfokozatú kézi, automata vagy a robotizált MTA.
Ráncfelvarrás, Chrysler-név és a régebbi Delták
A 2011. júliusi ráncfelvarrás hozta a márkajellegű hűtőrácsot és a 105 LE-s 1.6 Multijetet. 2014 januárjában a kínálat egyetlen dízelre, a 120 LE-s 1.6 Multijetre zsugorodott, és a gyártás még abban az évben véget ért. A 2011 és 2013 közötti Chrysler Delta ugyanaz az autó.
Az 1979 és 1999 közötti régebbi Delta más autó. A régebbi Delta motorjai, az Integrale-t is beleértve, nem szerepelnek a katalógusban.
Lancia Delta chiptuning: kérdések
Hogyan döntsem el, hogy a Lancia Delta 1.4 T-Jet 120 LE-s, 150 LE-s vagy 140 LE-s MultiAir változata az enyém?
Gyártási idő szerint: a 120 LE-s T-Jetet 2008-tól gyártották, a 150 LE-s változatot 2008 és 2010 között, a 140 LE-s MultiAirt pedig 2010 közepétől. A turbómotorokhoz való GAN GT modul akár 30%-kal több teljesítményt ad, és ezek mindegyikéhez használható.
Számít a Delta 1.9 TwinTurbo Multijet chiptuningjánál, hogy 190 LE-s vagy 165 LE-s az autóm?
A 190 LE-s 1.9 TwinTurbo Multijetnek és a 165 LE-s 2.0 Multijetnek külön-külön megvannak a saját GAN GT értékei.
Ugyanaz az autó és ugyanaz a modul a Chrysler Deltánál, mint a Lanciánál?
Igen: a 2011 és 2013 közötti Chrysler Delta a Lancia Delta 3, ezért motor szerint kell választani, pontosan úgy, mint a Lanciánál.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő (ECU) átprogramozása (remap) között egy Delta esetében?
Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható. A motorvezérlő átprogramozásával (remap) ellentétben, amely felülírja a gyári szoftvert, a tuning box a motor szenzorai és a motorvezérlő között helyezkedik el, és korrigálja a szenzorok jeleit. A modul körülbelül egy perc alatt eltávolítható, és eltávolítása után nem marad nyoma.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.