Land Rover Freelander II (2006–2014) chiptuning
6 motor · +21 és +65 LE között
Land Rover Freelander II: 6 motor — 6 benzines. A teljesítmény +21 és +65 LE között nő, a nyomaték akár +108 Nm-rel. GAN GTL 249 EUR-tól, GAN GT 399 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Land Rover Freelander II: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 6 motor | ||||
| 2.0 Si4241 LE / 340 Nm | +65 LE+93 Nm |
GTL — 249 EUR · 296 LE GT — 399 EUR · 306 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 SD4190 LE / 420 Nm | +54 LE+108 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 LE GT — 399 EUR · 244 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 TD4160 LE / 400 Nm | +46 LE+108 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 LE GT — 399 EUR · 206 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 TD4150 LE / 420 Nm | +43 LE+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 LE GT — 399 EUR · 193 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.2i233 LE / 317 Nm | +28 LE+38 Nm |
GA — 199 EUR · 261 LE GA+ — 199 EUR · 261 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i174 LE / 240 Nm | +21 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 195 LE GA+ — 189 EUR · 195 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Land Rover Freelander II tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +65 LElegjobb ebben a generációban
2.0 Si4 241 LE → 306 LE. A többi motornál a növekedés +21 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
2 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Land Rover Freelander II: miben különleges?
Land Rover Freelander 2 chiptuning: a motor a gyártási időt követi
A Freelander chiptuningnál a gyártási idő számít, mert a Land Rover Freelander 2 dízelmotorjai 2010 júliusában megváltoztak. Addig a 2.2 TD4 160 LE-s és 400 Nm nyomatékú volt, a GAN GT modullal pedig 206 LE teljesítményt és 508 Nm nyomatékot ér el. A váltás után a 2.2 TD4 150 LE-s és 420 Nm nyomatékú, ugyanez a GAN GT modul pedig 193 LE teljesítményt és 525 Nm nyomatékot ér el.
Az új, 190 LE-s és 420 Nm nyomatékú 2.2 SD4 tuning boxszal, vagyis tuningmodullal 244 LE teljesítményt és 528 Nm nyomatékot ér el. A 150 LE-s és a 190 LE-s változat ugyanaz a 2.2-es dízel, eltérő töltőnyomás-beállítással. Ezek az ezekre a motortípusokra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Benzinmotorok és a 2012. novemberi váltás
A Volvótól átvett 3.2 i6 szívó hathengeres motor 233 LE-s és 317 Nm nyomatékú volt, és 2012 novemberéig gyártották. A GAN GA+ modullal 261 LE teljesítményt és 355 Nm nyomatékot ér el, ami akár 12%-kal több teljesítmény. 2012 novemberétől a 241 LE-s és 340 Nm nyomatékú, turbós 2.0 Si4 váltotta fel, és a GAN GT modullal 306 LE-t ér el, ami 65 LE többlet. A benzines értékek is megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Land Rover Freelander II chiptuning: kérdések
Honnan tudom, hogy a Freelander 2-m 2.2 TD4 motorja 160 LE-s vagy 150 LE-s?
A 2010 júliusa előtt gyártott autó 160 LE-s és 400 Nm nyomatékú, a későbbi 150 LE-s és 420 Nm nyomatékú. Egyes források a korai motort 152 LE-sként sorolják fel, de a katalógusban 160 LE szerepel.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő (ECU) átprogramozása (remap) között egy Freelander 2 SD4 esetében?
A GAN tuning box a motorvezérlő átprogramozása (remap) nélkül működik: a szenzorok jeleit korrigálja, a gyári szoftver ellenőrzőösszegei és flash-számlálója pedig érintetlen marad. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Vezérműszíj vagy vezérműlánc van a Freelander 2 2,2 literes dízelmotorjában?
Vezérműszíj, nem lánc, és ha elszakad a szíj, súlyos motorkárt okoz.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.