Lexus RX chiptuning
Akár 30%-kal több teljesítmény Lexus RX autójához
Lexus RX (2003 →): a katalógusban 5 generáció és 17 motor szerepel. 2 turbómotor számára a GAN GT vagy a GAN GTL tuningmodult válassza: a GAN GT +40 és +40 LE közötti növekedést ad (GAN GT 399 EUR-tól, GAN GTL 249 EUR-tól). 15 szívó motor számára a GAN GA vagy a GAN GA+ modult válassza: a GAN GA+ +18 és +30 LE közötti növekedést ad (GAN GA+ 189 EUR-tól).
Melyik Lexus RX az Öné?
Kezdje a modellévvel és a karosszériakóddal. A generáción belül a motort a jármű okmányaiban szereplő teljesítmény alapján válassza ki.
Lexus RX tuning: mit csinál a GAN modul, és mit nem?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +40 LEa GAN GT-vel turbómotorokon
+40 és +40 LE között a teljes Lexus RX kínálatban, GAN GT-vel vagy GAN GTL-lel.
- +30 LEa GAN GA+-szal szívó motorokon
Lexus RX szívó motorok: +18 és +30 LE között.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Lexus RX chiptuning: motorok és generációk
Lexus RX chiptuning: a 3.5 V6-os 2GR-FE és két változata
A 3.5 V6-os 2GR-FE 2006 tavaszán érkezett az európai RX-be RX 350 néven, 276 LE és 342 Nm értékkel. A Lexus RX chiptuningjánál ezért az számít, hogy a motor két változata közül melyik van az autóban. A harmadik generációs, 2009 őszétől készülő RX 350 értéke 277 LE és 346 Nm, és a tuning boxnak, vagyis tuningmodulnak a megfelelő változathoz kell illenie. Az RX 350 2006 tavaszán az RX 300 helyére lépett, amelynek 3.0 V6-os 1MZ-FE motorja 204 LE és 283 Nm értékű volt.
Az első RX-et 1997 és 2003 között gyártották, és Európában csak ennek az időszaknak a második felében árusították. Egyetlen motorja volt, ugyanaz a 3.0 V6 201 LE és 283 Nm értékkel, valamint összkerékhajtás. A katalógus szerint ezekhez a V6-os motorokhoz a GAN GA+ modul való.
A hibridek és a turbó
A 2006 tavaszától kapható RX 400h 3.3 V6-os motorjának benzinmotoros része 210 LE, az elektromos hajtással együtt a rendszerteljesítmény 272 LE. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A harmadik generációs RX 450h 3.5 V6-os motorjának benzinmotoros része 249 LE és 317 Nm, a rendszerteljesítmény 299 LE. A negyedik generációban ezek az értékek 263 LE, 335 Nm és 313 LE. A hibridek katalógusbeli értékei ezeket a benzinmotorokat írják le, nem a rendszerteljesítményt.
Az RX 200t, a 2.0 turbós 8AR-FTS 238 LE és 350 Nm értékkel, 2015 novemberében érkezett, a későbbi autók pedig az RX 300 típusjelzést viselik. A katalógus a 200t-t és a 300-at külön tünteti fel, azonos értékekkel. A 223, 230, 301 és 308 LE-s változatok, valamint a 188 LE-s RX 270 más piacok változatai, nem európaiak. Az ötödik generációs RX 350h 2.5-ös hibridje, amelyet 2022 decembere óta árulnak, a Lexus RX (V) oldalán szerepel. Az RX 450h+ plug-in hibridje és az RX 500h 2.4-es turbómotorja nem szerepel a katalógusban.
Lexus RX chiptuning: kérdések
Ugyanaz az autó a 2003 és 2006 közötti RX 300, mint a 2018 utáni RX 300?
Nem: az első 3.0 V6-os, 204 LE-s, a második pedig 2.0 turbós, 238 LE-s.
Mennyi többletteljesítményt kap a 276 LE-s RX 350?
A 276 LE és 342 Nm értékű 2GR-FE a GAN GA+ modullal 298 LE-t és 369 Nm-t ér el. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad, a 2.0 turbós motorhoz való GAN GT pedig akár 30%-kal többet. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Melyik RX 350-es az enyém: a 276 vagy a 277 LE-s?
A 276 LE-s változat a 2006 tavaszától készülő második generációhoz tartozik, a 277 LE-s pedig a 2009 őszétől készülő harmadikhoz.
Melyik értéket tünteti fel a katalógus az RX 450h-nál?
A hibrid benzinmotorjának értékét mutatja, például a harmadik generációban 249 LE-t, miközben a rendszerteljesítmény 299 LE.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.