Mitsubishi Outlander III (2012-től) chiptuning
10 motor · +14 és +44 LE között
Mitsubishi Outlander III: 10 motor — 8 benzines és 1 dízel és 1 hibrid. A teljesítmény +14 és +44 LE között nő, a nyomaték akár +104 Nm-rel. GAN GTL 249 EUR-tól, GAN GT 399 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Mitsubishi Outlander III: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 1 motor | ||||
| 2.2 Di-D Clear Tec150 LE / 360 Nm | +44 LE+104 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 LE GT — 399 EUR · 194 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 8 motor | ||||
| 3.0i230 LE / 292 Nm | +28 LE+35 Nm |
GA — 199 EUR · 258 LE GA+ — 199 EUR · 258 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i167 LE / 222 Nm | +20 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 LE GA+ — 189 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i167 LE / 230 Nm | +20 LE+28 Nm |
GA — 189 EUR · 187 LE GA+ — 189 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i162 LE / 217 Nm | +19 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 181 LE GA+ — 189 EUR · 181 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i146 LE / 196 Nm | +18 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 164 LE GA+ — 189 EUR · 164 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i150 LE / 190 Nm | +18 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i143 LE / 196 Nm | +17 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 160 LE GA+ — 189 EUR · 160 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0h118 LE / 186 Nm | +14 LE+22 Nm |
GA — 189 EUR · 132 LE GA+ — 189 EUR · 132 LE |
Kiválasztás → | |
| Hibrid · 1 motor | ||||
| 2.4 PHEV135 LE / 211 Nm | +16 LE+25 Nm |
GA — 189 EUR · 151 LE GA+ — 189 EUR · 151 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Mitsubishi Outlander III tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +44 LElegjobb ebben a generációban
2.2 Di-D Clear Tec 150 LE → 194 LE. A többi motornál a növekedés +14 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +104 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +104 és +104 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
9 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Mitsubishi Outlander III: miben különleges?
Mitsubishi Outlander 3 chiptuning: benzines és dízel ugyanazzal a 150 LE-vel
Az Outlander 3 (GF) két, egyaránt 150 LE-s változatban volt kapható: a 2.0 MIVEC benzinesben (4J11) és a 2.2 Di-D Clear Tec dízelben (4N14). A benzinmotor nyomatéka 195 Nm, a dízelé kézi váltóval 380 Nm, automata váltóval 360 Nm. Ezért a két változat más-más modult kap, és a tuning boxszal, vagyis tuningmodullal elérhető teljesítménynövekedés is más. A dízelhez a GAN GT modul való: vele a gyári 150 LE és 360 Nm helyett 194 LE és 464 Nm érhető el, ami 44 LE-vel több. A 2.0-s benzineshez a GAN GA+ modul való, vele a gyári 150 LE helyett 168 LE érhető el.
A harmadik változat az Outlander PHEV, amelyet Európában 2013 októberétől 2022 márciusáig árultak. Az Outlander PHEV benzinmotorja 2018 szeptemberétől 2.4-es, 135 LE-vel és 211 Nm nyomatékkal; korábban 2.0-s volt, 121 LE-vel. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. Európába 2012 őszén érkezett az Outlander 3; a dízel 2018-ban, a 2.0-s benzines 2021 októberében szűnt meg.
Mitsubishi Outlander III chiptuning: kérdések
Melyik motornál nagyobb a teljesítménytöbblet a modullal az Outlander 3-ban: a 2.0 MIVEC-nél vagy a 2.2 Di-D-nél?
A dízelnél nagyobb a teljesítménytöbblet: a GAN GT akár 30%-kal több teljesítményt adhat, a GAN GA+ akár 12%-kal.
Mit tesz a GAN GA+ az Outlander PHEV 2.4-es benzinmotorjával?
A PHEV 2.4-es benzinmotorja, amely 135 LE-t és 211 Nm nyomatékot ad, a GAN GA+ modullal 151 LE-t és 236 Nm nyomatékot ér el. Ezek az értékek nem szólnak sem a két elektromos motorról, sem a rendszer együttes teljesítményéről, a 224 LE-ről. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Más modul kell az Outlander 2.2 Di-D-hez automata vagy kézi váltóval?
A katalógus szerint a 2.2 Di-D Clear Tec-hez egy változat tartozik, 150 LE és 360 Nm nyomatékkal, ez az automata váltóval egyezik. A gyárilag 380 Nm nyomatékú kézi váltós változat nincs a katalógusban. A modul nem módosítja a sebességváltó szoftverét.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.