Audi A6 C7 (2011–2018) chiptuning
29 motor · +23 és +77 LE között
Audi A6 C7: 29 motor — 13 benzines és 16 dízel. A teljesítmény +23 és +77 LE között nő, a nyomaték akár +131 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Audi A6 C7: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 16 motor | ||||
| 3.0 TDI (DPF)204 LE / 400 Nm | +61 LE+120 Nm |
GTL — 249 EUR · 255 LE GT — 399 EUR · 265 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI211 LE / 450 Nm | +59 LE+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 LE GT — 399 EUR · 270 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI313 LE / 650 Nm | +48 LE+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 354 LE GT — 459 EUR · 361 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI Ultra150 LE / 350 Nm | +44 LE+102 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 LE GT — 399 EUR · 194 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI clean Diesel272 LE / 580 Nm | +44 LE+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 309 LE GT — 399 EUR · 316 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI Quattro204 LE / 450 Nm | +43 LE+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 241 LE GT — 399 EUR · 247 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI Competition326 LE / 650 Nm | +42 LE+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 362 LE GT — 459 EUR · 368 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI clean Diesel320 LE / 650 Nm | +42 LE+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 356 LE GT — 459 EUR · 362 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI245 LE / 580 Nm | +41 LE+131 Nm |
GTL — 249 EUR · 280 LE GT — 399 EUR · 286 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI150 LE / 340 Nm | +38 LE+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 182 LE GT — 399 EUR · 188 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI239 LE / 500 Nm | +37 LE+120 Nm |
GTL — 249 EUR · 270 LE GT — 399 EUR · 276 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI ultra190 LE / 400 Nm | +35 LE+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 LE GT — 399 EUR · 225 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TDI clean Diesel218 LE / 500 Nm | +35 LE+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 248 LE GT — 399 EUR · 253 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI177 LE / 380 Nm | +33 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 205 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI163 LE / 380 Nm | +30 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 189 LE GT — 399 EUR · 193 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI136 LE / 350 Nm | +27 LE+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 159 LE GT — 329 EUR · 163 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 13 motor | ||||
| 3.0 TFSI310 LE / 440 Nm | +77 LE+111 Nm |
GTL — 279 EUR · 375 LE GT — 459 EUR · 387 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TFSI ->2014299 LE / 440 Nm | +76 LE+111 Nm |
GTL — 249 EUR · 364 LE GT — 399 EUR · 375 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 TFSI 2014-15299 LE / 440 Nm | +76 LE+111 Nm |
GTL — 249 EUR · 364 LE GT — 399 EUR · 375 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI249 LE / 370 Nm | +67 LE+99 Nm |
GTL — 249 EUR · 306 LE GT — 399 EUR · 316 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI252 LE / 370 Nm | +67 LE+99 Nm |
GTL — 249 EUR · 309 LE GT — 399 EUR · 319 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI211 LE / 350 Nm | +64 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 265 LE GT — 399 EUR · 275 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI179 LE / 320 Nm | +51 LE+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 LE GT — 399 EUR · 230 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI224 LE / 350 Nm | +38 LE+60 Nm |
GTL — 249 EUR · 255 LE GT — 399 EUR · 262 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8 TFSI190 LE / 320 Nm | +37 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 221 LE GT — 399 EUR · 227 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TFSI220 LE / 300 Nm | +36 LE+71 Nm |
GTL — 249 EUR · 251 LE GT — 399 EUR · 256 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.8 FSI220 LE / 280 Nm | +26 LE+34 Nm |
GA — 199 EUR · 246 LE GA+ — 199 EUR · 246 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.8 FSI204 LE / 280 Nm | +24 LE+34 Nm |
GA — 199 EUR · 228 LE GA+ — 199 EUR · 228 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5 FSI190 LE / 250 Nm | +23 LE+30 Nm |
GA — 189 EUR · 213 LE GA+ — 189 EUR · 213 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Audi A6 C7 tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +77 LElegjobb ebben a generációban
3.0 TFSI 310 LE → 387 LE. A többi motornál a növekedés +23 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +131 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +85 és +131 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
3 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Audi A6 C7: miben különleges?
Audi A6 C7 chiptuning 2014 októbere előtt és után
Az Audi A6 C7 tuning boxos hangolásánál az első kérdés a 2014. októberi ráncfelvarrás: az autó a ráncfelvarrás előtti vagy utáni évjáratú? Itt a motor teljesítménye a téma, nem a karosszéria-kiegészítők vagy a stílus. A ráncfelvarrás a Typ 4G szinte teljes motorkínálatát megváltoztatta, ezért a 2014 ősze előtti és utáni 2.0 TDI nem ugyanaz a motor. A bevezetéskor az alapdízel az EA189-es 2.0 TDI volt 177 LE-vel és 380 Nm nyomatékkal, 2011 novemberétől pedig alatta egy 136 LE-s változat is kapható volt.
A ráncfelvarrás után az EA288-as 2.0 TDI ultra lett az alapdízel, 190 LE-vel és 400 Nm nyomatékkal. A V6-os 3.0 TDI 204 és 245 LE-s változatát 218 és 272 LE-s váltotta fel, a BiTDI teljesítménye 313 LE helyett 320 LE lett, és egy 326 LE-s Competition változat is érkezett. A benzinesek közül a 179 LE-s 2.0 TFSI helyét a 190 LE-s 1.8 TFSI vette át, a 252 LE-s 2.0 TFSI pedig csak a ráncfelvarrás után jelent meg.
A C7 kínálatának többi része
A kompresszoros 3.0 TFSI teljesítménye 299 LE volt, 2010 végétől; a ráncfelvarrásig 310 LE, utána 333 LE. A 204 LE-s 2.8 FSI szívó V6-os, és a GAN GA+ modullal működik. A szedán 2010 decemberében indult, az Avant 2011 szeptemberében, az allroad quattro pedig 2012-ben követte. A kódok: a szedánnál 4G2 vagy 4GC, az Avantnál 4G5 vagy 4GD, az allroadnál 4GH vagy 4GJ. A gyártás 2018 májusában leállt.
Audi A6: mit mondanak a tulajdonosok a GAN-ról?
Ez az eszköz felébresztette a járművet — az autó nagyon reszponzívnak és élénknek tűnt, a középtartományos teljesítmény sokkal jobb lett, az autópályán való cirkálás könnyedség volt. Ez a termék valóban teljesítette, amit ígért. Üzemmódváltás, különböző járműveken való használat lehetősége, alacsony kockázatú tuning…
Audi A6 C7 chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul az Audi A6 C7 2.0 TDI 177 és 2.0 TDI ultra 190 motorjának?
Különböző motorcsaládokról van szó, és mindkettő a GAN GT modullal működik. A 2.0 TDI 177 a gyári 177 LE és 380 Nm helyett 210 LE-t és 481 Nm nyomatékot ér el. A 2.0 TDI ultra 190 a gyári 190 LE és 400 Nm helyett 225 LE-t és 505 Nm nyomatékot ér el. Ezek az ezekre a motortípusokra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Korlátozza a multitronic váltó az A6 C7 3.0 TDI 204 teljesítményét?
A C7 204 LE-s, 400 Nm nyomatékú 3.0 TDI-je elsőkerék-hajtású és multitronic váltós, amelynek nyomatékhatára a legerősebb változatban 400 Nm volt. A modul nem módosítja a sebességváltó szoftverét, ezért a katalógusban megadott hangolt nyomatékot érdemes összevetni ezzel a határral.
Beszerelhető-e a modul egy 2.0 TDI-be az EA189 kibocsátási szoftverfrissítése után is?
A frissítés a C7 136 és 177 LE-s 2.0 TDI-jét (EA189) érintette, és a Volkswagen közlése szerint a névleges teljesítmény és a nyomatékgörbe nem változik tőle. A tuning box a motorvezérlő (ECU) szoftverét úgy hagyja, ahogy találja, a motorvezérlő átprogramozása (remap) viszont felülírja.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.