Hyundai i30 chiptuning
Akár 30%-kal több teljesítmény Hyundai i30 autójához
Hyundai i30 (2007 →): a katalógusban 3 generáció és 31 motor szerepel. 20 turbómotor számára a GAN GT vagy a GAN GTL tuningmodult válassza: a GAN GT +27 és +48 LE közötti növekedést ad (GAN GT 329 EUR-tól, GAN GTL 219 EUR-tól). 11 szívó motor számára a GAN GA vagy a GAN GA+ modult válassza: a GAN GA+ +12 és +19 LE közötti növekedést ad (GAN GA+ 189 EUR-tól).
Melyik Hyundai i30 az Öné?
Kezdje a modellévvel és a karosszériakóddal. A generáción belül a motort a jármű okmányaiban szereplő teljesítmény alapján válassza ki.
Hyundai i30 tuning: mit csinál a GAN modul, és mit nem?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +48 LEa GAN GT-vel turbómotorokon
+27 és +48 LE között a teljes Hyundai i30 kínálatban, GAN GT-vel vagy GAN GTL-lel.
- +19 LEa GAN GA+-szal szívó motorokon
Hyundai i30 szívó motorok: +12 és +19 LE között.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Hyundai i30 chiptuning: motorok és generációk
Hyundai i30 N chiptuning: egy motor, három teljesítményszint
Az i30 N-nek egy motorja van három teljesítményszinttel: 250 LE, az N Performance 275 LE, a 2021-től gyártott ráncfelvarrott N Performance pedig 280 LE. Mindhárom a 2.0 T-GDI-ből származik; a T-GDI turbófeltöltős benzinmotort jelent, ezért az i30 N chiptuningjánál tuning boxszal, vagyis tuningmodullal a GAN GT modul jön szóba. A 250 LE-s és a 275 LE-s változatnak saját GAN GT értékei vannak, ezért a teljesítmény szerint válasszon. Marad a 280 LE-s változat, vagyis a 2021-től gyártott ráncfelvarrott N Performance.
Az i30 további kínálata
A kis turbós benzinmotorok az 1.0 T-GDI (120 LE) és az 1.4 T-GDI (140 LE), amelyet 2017 januárjától 2020 májusáig gyártottak. 2020-tól a 160 LE-s 1.5 T-GDI vette át a helyét 48 voltos enyhe hibridként. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A második generációs i30 Turbo 1.6 T-GDI motorja 186 LE-s volt, 2015 márciusától.
A dízelek az első generáció 140 LE-s 2.0 CRDi motorjától a későbbi generációk 110 és 136 LE-s 1.6 CRDi motorjáig terjednek. Az 1.4 és az 1.6 MPI benzinmotorok szívómotorok, akárcsak az első generáció 2.0 CVVT motorja és a második generáció 1.6 GDI motorja. Ezekhez a motorokhoz a GAN GA+ modul való. A Hyundai i30 chiptuningjánál a generáció, a motor és a teljesítmény együtt dönti el, melyik modul illik.
Generációs kódok
A generációk ismert jelölése FD, GD és PD, a kombi neve pedig CW vagy Wagon. A Fastback ferdehátú kivitel 2018-ban jelent meg a harmadik generációval.
Hyundai i30 chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul az i30 N-nek?
A 275 LE-s és 353 Nm nyomatékú N Performance a GAN GT modullal 322 LE-t és 453 Nm nyomatékot ér el. Ugyanezzel a modullal a 250 LE-s változat 41 LE-t és 100 Nm nyomatékot nyer. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul az i30 CRDi dízelmotorjainak?
Az 1.6 CRDi 110 LE-s változata 33 LE-t és 77 Nm nyomatékot nyer, a 136 LE-s változat 40 LE-t és 81 Nm nyomatékot, az első generáció 140 LE-s 2.0 CRDi motorja pedig 41 LE-t és 86 Nm nyomatékot. A CRDi dízelek turbómotorok, amelyeknél a GAN GT akár 30%-kal több teljesítményt ad.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul a Hyundai i30 kis turbós benzinmotorjainak?
A 140 LE-s 1.4 T-GDI motor 41 LE-t és 70 Nm nyomatékot nyer. Az i30 Turbo 186 LE-s 1.6 T-GDI motorja 31 LE-t és 55 Nm nyomatékot nyer.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul az i30 1.4 és 1.6 MPI motorjainak?
A 100 LE-s 1.4 MPI 12 LE-t és 16 Nm nyomatékot nyer, a 120 LE-s 1.6 MPI pedig 14 LE-t és 19 Nm nyomatékot. A GAN GA+ akár 12%-kal több teljesítményt ad, ez a legtöbb, amire egy szívómotor számíthat.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.