VW Golf IV (2000–2003) chiptuning
13 motor · +9 és +24 LE között
Volkswagen Golf IV: 13 motor — 8 benzines és 5 dízel. A teljesítmény +9 és +24 LE között nő, a nyomaték akár +38 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Volkswagen Golf IV: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 5 motor | ||||
| 1.9 TDI150 LE / 320 Nm | +18 LE+38 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.9 TDI131 LE / 310 Nm | +16 LE+37 Nm |
GA — 189 EUR · 147 LE GA+ — 189 EUR · 147 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.9 TDI116 LE / 285 Nm | +14 LE+34 Nm |
GA — 189 EUR · 130 LE GA+ — 189 EUR · 130 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.9 TDI116 LE / 310 Nm | +14 LE+37 Nm |
GA — 189 EUR · 130 LE GA+ — 189 EUR · 130 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.9 TDI101 LE / 240 Nm | +12 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 113 LE GA+ — 189 EUR · 113 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 8 motor | ||||
| 2.8i204 LE / 270 Nm | +24 LE+32 Nm |
GA — 199 EUR · 228 LE GA+ — 199 EUR · 228 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.3i170 LE / 220 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8T150 LE / 210 Nm | +18 LE+25 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i116 LE / 172 Nm | +14 LE+21 Nm |
GA — 189 EUR · 130 LE GA+ — 189 EUR · 130 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i105 LE / 148 Nm | +13 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 118 LE GA+ — 189 EUR · 118 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i101 LE / 145 Nm | +12 LE+17 Nm |
GA — 189 EUR · 113 LE GA+ — 189 EUR · 113 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8i90 LE / 144 Nm | +11 LE+17 Nm |
GA — 189 EUR · 101 LE GA+ — 189 EUR · 101 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4i75 LE / 128 Nm | +9 LE+15 Nm |
GA — 189 EUR · 84 LE GA+ — 189 EUR · 84 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Volkswagen Golf IV tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +24 LElegjobb ebben a generációban
2.8i 204 LE → 228 LE. A többi motornál a növekedés +9 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +38 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +29 és +38 Nm között.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Volkswagen Golf IV: miben különleges?
VW Golf 4 chiptuning: szivattyú-porlasztós dízelek és a benzines kínálat
A 150 lóerős Golf 4-esben vagy a szivattyú-porlasztós 1.9 TDI dolgozik, vagy a GTI 1.8T motorja, és mindkettő a GAN GA+ tuningmodullal működik. A PD dízel (EA188) 101, 115, 131 és 150 LE-vel készült. Ha tuning boxot, vagyis tuningmodult választ a Golf 4 chiptuninghoz, mind a négy a GAN GA+ modullal működik, a 115 LE-s változat a katalógusban 116 LE-ként szerepel. A régebbi, elosztószivattyús 1.9 TDI változatok 90 és 110 LE-vel szintén léteztek.
A negyedik generációs Golf, vagyis a Golf 4 (Typ 1J) ferdehátúként 1997 októbere és 2003 augusztusa között készült, a Variant 2006-ig. Európában a karosszéria nem kapott ráncfelvarrást, csak a motorokat és a felszereltséget frissítették lépésről lépésre.
Benzinmotorok az 1.4-től a VR6-ig
A benzines kínálat az 1.4-es (75 LE) és az 1.6-os (101 és 105 LE) motorral indul. Folytatódik a 2.0-s (115 LE), a 2.3 VR5 (170 LE) és a 2.8 VR6 (204 LE) motorral. Az 1.8T (150 LE) turbós benzinmotor, és a GTI teljesítménye is ennyi volt.
A 90 LE-s 1.9 TDI és a GTI jubileumi modell 180 LE-s 1.8T-je a negyedik generációs Golfnál nem szerepel a saját nevén: ugyanezeket a motorokat a Škoda Octavia 90 LE-s 1.9 TDI és 1.8T RS változataként találja meg. A 110 LE-s 1.9 TDI és az R32 nem szerepel a katalógusban.
Volkswagen Golf IV chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítménytöbbletet ad a GAN GA+ modul a 150 lóerős 1.9 TDI motornak a Golf 4-ben?
A GAN GA+ modullal az 1.9 TDI PD a gyári 150 LE és 320 Nm helyett 168 LE-t és 358 Nm nyomatékot ér el. A GAN GA+ akár 12%-kal több teljesítményt ad; ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul a Golf 4 1.6-os és 2.0-s motorjának?
A GAN GA+ modullal az 1.6 a gyári 105 LE helyett 118 LE-t ér el, a katalógus szerint 116 LE-s 2.0 pedig 130 LE-t. Ezeknél a motoroknál a GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul a 131 LE-s 1.9 TDI motornak a Golf 4-ben?
A GAN GA+ modullal a szivattyú-porlasztós 1.9 TDI a gyári 131 LE és 310 Nm helyett 147 LE-t és 347 Nm nyomatékot ér el. Az ADAC az 1.9 TDI motorokat nagyon tartósnak minősíti.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.