Chiptuning BMW 4 Series F32 (2013–2020)
20 silników · od +27 do +77 KM
BMW 4 Series F32: 20 silników — 7 benzynowych i 13 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +27 do +77 KM, a momentu obrotowego — do +138 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR.
BMW 4 Series F32: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 13 silników | ||||
| 430d286 KM / 600 Nm | +73 KM+134 Nm |
GTL — 249 EUR · 348 KM GT — 399 EUR · 359 KM |
Wybierz → | |
| 425d224 KM / 450 Nm | +62 KM+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 277 KM GT — 399 EUR · 286 KM |
Wybierz → | |
| 425d211 KM / 450 Nm | +59 KM+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 KM GT — 399 EUR · 270 KM |
Wybierz → | |
| 420d200 KM / 420 Nm | +56 KM+108 Nm |
GTL — 249 EUR · 248 KM GT — 399 EUR · 256 KM |
Wybierz → | |
| 430d258 KM / 560 Nm | +56 KM+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 306 KM GT — 399 EUR · 314 KM |
Wybierz → | |
| 435d313 KM / 630 Nm | +49 KM+138 Nm |
GTL — 279 EUR · 355 KM GT — 459 EUR · 362 KM |
Wybierz → | |
| 420d163 KM / 400 Nm | +47 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 KM GT — 399 EUR · 210 KM |
Wybierz → | |
| 418d136 KM / 320 Nm | +40 KM+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 KM GT — 329 EUR · 176 KM |
Wybierz → | |
| 420d190 KM / 400 Nm | +35 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 KM GT — 399 EUR · 225 KM |
Wybierz → | |
| 418d143 KM / 320 Nm | +34 KM+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 172 KM GT — 329 EUR · 177 KM |
Wybierz → | |
| 420d184 KM / 380 Nm | +34 KM+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 213 KM GT — 399 EUR · 218 KM |
Wybierz → | |
| 418d150 KM / 330 Nm | +30 KM+91 Nm |
GTL — 249 EUR · 176 KM GT — 399 EUR · 180 KM |
Wybierz → | |
| 425d218 KM / 450 Nm | +27 KM+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 241 KM GT — 399 EUR · 245 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 7 silników | ||||
| 435i (sensor1)306 KM / 400 Nm | +77 KM+105 Nm |
GTL — 279 EUR · 371 KM GT — 459 EUR · 383 KM |
Wybierz → | |
| 435i (sensor2)306 KM / 400 Nm | +77 KM+105 Nm |
GTL — 279 EUR · 371 KM GT — 459 EUR · 383 KM |
Wybierz → | |
| 440i326 KM / 450 Nm | +75 KM+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 390 KM GT — 459 EUR · 401 KM |
Wybierz → | |
| 440i360 KM / 500 Nm | +72 KM+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 421 KM GT — 459 EUR · 432 KM |
Wybierz → | |
| 435i340 KM / 400 Nm | +69 KM+78 Nm |
GTL — 279 EUR · 399 KM GT — 459 EUR · 409 KM |
Wybierz → | |
| 430i252 KM / 350 Nm | +67 KM+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 309 KM GT — 399 EUR · 319 KM |
Wybierz → | |
| 420i 07/2015->184 KM / 270 Nm | +52 KM+79 Nm |
GTL — 249 EUR · 228 KM GT — 399 EUR · 236 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning BMW 4 Series F32: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +77 KMrekord tej generacji
435i (sensor1) 306 KM → 383 KM. Pozostałe silniki zyskują od +27 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +138 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +85 do +138 Nm.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning BMW 4 Series F32: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji BMW 4 Series F32?
Wszystkie silniki tej generacji są turbodoładowane, więc potrzebujesz GAN GT lub GAN GTL. Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.