Chiptuning Chevrolet Captiva
13 silników · od +16 do +52 KM
Chevrolet Captiva: 13 silników — 8 benzynowych i 5 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +16 do +52 KM, a momentu obrotowego — do +105 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Chevrolet Captiva: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 5 silników | ||||
| 2.2 D184 KM / 400 Nm | +52 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 228 KM GT — 399 EUR · 236 KM |
Wybierz → | |
| 2.2 D163 KM / 350 Nm | +47 KM+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 KM GT — 399 EUR · 210 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 VCDI150 KM / 320 Nm | +43 KM+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 KM GT — 399 EUR · 193 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 VCDI126 KM / 295 Nm | +38 KM+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 158 KM GT — 329 EUR · 164 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 VCDI163 KM / 360 Nm | +34 KM+76 Nm |
GTL — 249 EUR · 192 KM GT — 399 EUR · 197 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 8 silników | ||||
| 3.0i249 KM / 288 Nm | +30 KM+35 Nm |
GA — 199 EUR · 279 KM GA+ — 199 EUR · 279 KM |
Wybierz → | |
| 3.2i230 KM / 297 Nm | +28 KM+36 Nm |
GA — 199 EUR · 258 KM GA+ — 199 EUR · 258 KM |
Wybierz → | |
| 3.0i258 KM / 288 Nm | +21 KM+23 Nm |
GA — 199 EUR · 279 KM GA+ — 199 EUR · 279 KM |
Wybierz → | |
| 3.0i264 KM / 300 Nm | +21 KM+24 Nm |
GA — 199 EUR · 285 KM GA+ — 199 EUR · 285 KM |
Wybierz → | |
| 3.6i257 KM / 336 Nm | +21 KM+27 Nm |
GA — 199 EUR · 278 KM GA+ — 199 EUR · 278 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i167 KM / 225 Nm | +20 KM+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 KM GA+ — 189 EUR · 187 KM |
Wybierz → | |
| Sport 3.6i252 KM / 326 Nm | +20 KM+26 Nm |
GA — 199 EUR · 272 KM GA+ — 199 EUR · 272 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i136 KM / 220 Nm | +16 KM+26 Nm |
GA — 189 EUR · 152 KM GA+ — 189 EUR · 152 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Chevrolet Captiva: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +52 KMrekord tej generacji
2.2 D 184 KM → 236 KM. Pozostałe silniki zyskują od +16 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +105 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +76 do +105 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 8 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Chevrolet Captiva
Chip tuning Chevrolet Captiva: najpierw diesel 2.2 D 184 KM
Najważniejszy diesel w gamie Captivy to 2.2 D o mocy 184 KM i momencie 400 Nm z napędem na cztery koła, produkowany od lutego 2011 r. do września 2018 r. W Niemczech około 62% zarejestrowanych Captiv stanowiły diesle. Chip tuning Chevroleta Captivy z modułem tuningowym zależy od generacji silnika, bo lifting z lutego 2011 r. zmienił silniki; do silników Diesla pasuje moduł GAN GT.
Silnik 2.0 VCDI od VM Motori ustąpił miejsca silnikowi 2.2 D, o mocy 163 KM i momencie 350 Nm z napędem na dwa koła oraz 184 KM i 400 Nm z napędem na cztery koła. Każda wersja silnika ma własną moc, więc moduł trzeba dobrać zarówno do rocznika, jak i do mocy. Wcześniejszy silnik 2.0 VCDI podano w katalogu jako 126 KM i 150 KM, a słabszej wersji nie oferowano w Niemczech.
Silniki benzynowe
Captiva benzynowa miała silnik 2.4, na początku o mocy 136 KM, a od 2011 r. 167 KM, oraz V6 3.2 o mocy 230 KM, który później zastąpiono silnikiem 3.0 o mocy 258 KM. Katalog podaje V6 3.2 o mocy 230 KM i momencie 297 Nm oraz V6 3.0 o mocy 258 KM i momencie 288 Nm; do obu pasuje moduł GAN GA+. Oba silniki V6 występowały wyłącznie z napędem na cztery koła.
Pozostałe wersje V6 w katalogu, o mocy 249 KM, 264 KM i pojemności 3,6 l, dotyczą aut sprzedawanych poza Europą. Captiva dzieliła platformę z Oplem Antarą, ale moduł dobiera się według silnika i mocy, a nie platformy.
Chiptuning Chevrolet Captiva: pytania
Ile mocy zyska Captiva 2.2 D 184 KM?
Z modułem GAN GT diesel o mocy 184 KM i momencie 400 Nm osiąga 236 KM i 505 Nm. Do każdego diesla tego modelu pasuje moduł GAN GT, który daje do 30% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Jak sprawdzić, którą wersję Captivy 2.2 D mam: 163 KM czy 184 KM?
Odróżnia je napęd i moc: auto o mocy 163 KM ma napęd na dwa koła, a o mocy 184 KM na cztery koła. Do obu pasuje moduł GAN GT, tak samo jak do wcześniejszych aut z silnikiem 2.0 VCDI.
Czy do Captivy z silnikiem 2.4 i benzynowym V6 pasuje moduł GAN?
Tak, do silników 2.4 i V6 pasuje moduł GAN GA+, który daje do 12% więcej mocy w silnikach wolnossących.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.