Citroen
Moduły tuningowe GAN · do 30% więcej mocy

Chiptuning Citroen DS3

24 silniki · od +12 do +42 KM

Wybierz silnik: Citroen DS3
  • do 30%więcej mocy z GAN GT
  • do 15%mniejsze spalanie
  • do 2 latgwarancja na silnik
  • 50 dnina testy
W skrócie

Citroen DS3: 24 silniki — 13 benzynowych i 9 wysokoprężnych i 2 hybrydowe. Przyrost mocy wynosi od +12 do +42 KM, a momentu obrotowego — do +83 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.

24
silniki
13 benzyna · 9 diesel
+42KM
rekord tej generacji: 1.6 THP Racing (sensor1) 200 → 242 KM
zakres przyrostu +12…+42 KM
+83Nm
maks. przyrost momentu
1.6 BlueHDI 120, GT
22
silniki turbo
2 wolnossące — GA / GA+
Przyrost mocy

Citroen DS3: wszystkie silniki i dokładny przyrost

Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.

SilnikSeryjnie → z GANPrzyrostModuły tuningowe i ceny
Diesel · 9 silników
1.6 BlueHDI 115116 KM / 270 Nm
116 KM151 KM / 349 Nm
+35 KM+79 Nm
GTL — 219 EUR · 146 KM
GT — 329 EUR · 151 KM
Wybierz →
1.6 BlueHDI 120120 KM / 285 Nm
120 KM155 KM / 368 Nm
+35 KM+83 Nm
GTL — 219 EUR · 150 KM
GT — 329 EUR · 155 KM
Wybierz →
1.6 HDi 110 FAP (system Bosch)111 KM / 270 Nm
111 KM144 KM / 349 Nm
+33 KM+79 Nm
GTL — 219 EUR · 139 KM
GT — 329 EUR · 144 KM
Wybierz →
1.6 HDi 110 FAP (system Siemens, Delphi)111 KM / 270 Nm
111 KM144 KM / 349 Nm
+33 KM+79 Nm
GTL — 219 EUR · 139 KM
GT — 329 EUR · 144 KM
Wybierz →
1.6 BlueHDI 10099 KM / 245 Nm
99 KM129 KM / 319 Nm
+30 KM+74 Nm
GTL — 219 EUR · 125 KM
GT — 329 EUR · 129 KM
Wybierz →
1.6 HDi 90 FAP (system Bosch)92 KM / 230 Nm
92 KM120 KM / 295 Nm
+28 KM+65 Nm
GTL — 219 EUR · 116 KM
GT — 329 EUR · 120 KM
Wybierz →
1.6 HDi 90 FAP (system Siemens, Delphi)92 KM / 230 Nm
92 KM120 KM / 295 Nm
+28 KM+65 Nm
GTL — 219 EUR · 116 KM
GT — 329 EUR · 120 KM
Wybierz →
1.6 HDI 9094 KM / 240 Nm
94 KM121 KM / 310 Nm
+27 KM+70 Nm
GTL — 219 EUR · 118 KM
GT — 329 EUR · 121 KM
Wybierz →
1.6 BlueHDi 7575 KM / 175 Nm
75 KM97 KM / 231 Nm
+22 KM+56 Nm
GTL — 219 EUR · 94 KM
GT — 329 EUR · 97 KM
Wybierz →
Benzyna · 13 silników
1.6 THP Racing (sensor1)200 KM / 275 Nm
200 KM242 KM / 333 Nm
+42 KM+58 Nm
GTL — 249 EUR · 236 KM
GT — 399 EUR · 242 KM
Wybierz →
1.6 THP Racing (sensor2)200 KM / 275 Nm
200 KM242 KM / 333 Nm
+42 KM+58 Nm
GTL — 249 EUR · 236 KM
GT — 399 EUR · 242 KM
Wybierz →
1.6 THP 150 (sensor1)150 KM / 240 Nm
150 KM187 KM / 312 Nm
+37 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 181 KM
GT — 399 EUR · 187 KM
Wybierz →
1.6 THP 150 (sensor2)150 KM / 240 Nm
150 KM187 KM / 312 Nm
+37 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 181 KM
GT — 399 EUR · 187 KM
Wybierz →
1.6 THP 165 (sensor1)165 KM / 240 Nm
165 KM200 KM / 312 Nm
+35 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 195 KM
GT — 399 EUR · 200 KM
Wybierz →
1.6 THP 165 (sensor2)165 KM / 240 Nm
165 KM200 KM / 312 Nm
+35 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 195 KM
GT — 399 EUR · 200 KM
Wybierz →
1.6 THP Racing (sensor1)207 KM / 275 Nm
207 KM242 KM / 355 Nm
+35 KM+80 Nm
GTL — 249 EUR · 237 KM
GT — 399 EUR · 242 KM
Wybierz →
1.6 THP Racing (sensor2)207 KM / 275 Nm
207 KM242 KM / 355 Nm
+35 KM+80 Nm
GTL — 249 EUR · 237 KM
GT — 399 EUR · 242 KM
Wybierz →
1.2 THP 110110 KM / 205 Nm
110 KM143 KM / 267 Nm
+33 KM+62 Nm
GTL — 219 EUR · 138 KM
GT — 329 EUR · 143 KM
Wybierz →
1.6 THP 155 (sensor1)156 KM / 240 Nm
156 KM185 KM / 312 Nm
+29 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 181 KM
GT — 399 EUR · 185 KM
Wybierz →
1.6 THP 155 (sensor2)156 KM / 240 Nm
156 KM185 KM / 312 Nm
+29 KM+72 Nm
GTL — 249 EUR · 181 KM
GT — 399 EUR · 185 KM
Wybierz →
1.6i120 KM / 160 Nm
120 KM134 KM / 179 Nm
+14 KM+19 Nm
GA — 189 EUR · 134 KM
GA+ — 189 EUR · 134 KM
Wybierz →
1.4i98 KM / 136 Nm
98 KM110 KM / 152 Nm
+12 KM+16 Nm
GA — 189 EUR · 110 KM
GA+ — 189 EUR · 110 KM
Wybierz →
Hybryda · 2 silniki
1.6 e-HDi 115 airdream114 KM / 270 Nm
114 KM147 KM / 348 Nm
+33 KM+78 Nm
GTL — 219 EUR · 143 KM
GT — 329 EUR · 147 KM
Wybierz →
1.4 e-HDi 70 Airdream68 KM / 160 Nm
68 KM88 KM / 208 Nm
+20 KM+48 Nm
GTL — 219 EUR · 85 KM
GT — 329 EUR · 88 KM
Wybierz →
moc seryjnaprzyrost z GAN

Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.

Nie wiesz, jaki masz silnik?

Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.

To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:

1.6 THP Racing (sensor1) 200 / 207 KM1.6 THP Racing (sensor2) 200 / 207 KM
Moduł tuningowy GAN do auta Citroen DS3

Chiptuning Citroen DS3: co się zmienia

Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.

  • Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
  • 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika
Moduł tuningowy GAN GT
  • 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
  • IP67ochrona przed wodą i pyłem
  • +42 KMrekord tej generacji

    1.6 THP Racing (sensor1) 200 KM → 242 KM. Pozostałe silniki zyskują od +12 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.

  • +83 Nmw dieslach

    Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +56 do +83 Nm.

  • do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących

    Dla 2 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.

  • 50 dnina testy

    Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).

Ceny dla generacji Citroen DS3
GAN GT od 329 EUR GAN GTL od 219 EUR GAN GA / GA+ od 189 EUR
Znajdź swój silnik w tabeli
O generacji

Co wyróżnia generację Citroen DS3

Chip tuning Citroën DS3: wersja Racing i rodzina THP

DS3 Racing to limitowana seria około dwóch tysięcy aut od 2010 r. o mocy 207 KM i momencie 275 Nm. Z modułem tuningowym GAN GT DS3 Racing osiąga 242 KM i 355 Nm. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.

Moduł tuningowy pasuje też do zwykłego silnika THP w trzech wersjach: z lat 2010–2011 o mocy 150 KM, z lat 2011–2014 o mocy 156 KM i z lat 2016–2018 o mocy 165 KM. Racing jest podawany z mocą 207 KM, choć niektóre źródła podają 202 KM dla aut z lat 2014–2015. Wersja Performance z lat 2016–2018 miała 208 KM i 300 Nm. W katalogu Racing występuje z mocą 200 i 207 KM.

Od Citroën DS3 do DS 3

DS3 to trzydrzwiowy hatchback zbudowany na platformie drugiej generacji modelu C3, a w latach 2012–2013 dołączyła wersja kabrio. Trafił na rynek w 2010 r., w 2014 r. przeszedł lekki lifting i był produkowany do 2019 r. W 2016 r. DS stał się osobną marką; auto straciło logo Citroëna i zostało modelem DS 3.

Model DS 3 Crossback, SUV z 2019 r., nie występuje w katalogu. W Niemczech około jedna czwarta rejestracji modelu DS3 przypadała na diesle.

Silniki benzynowe i diesle

Silnik 1.4 VTi o mocy 95 KM, produkowany w latach 2010–2013, jest w katalogu podany jako 98 KM. Silnik 1.6 VTi miał 120 KM, a silnik PureTech 110 o momencie 205 Nm pojawił się w 2014 r. Diesle zaczynają się od silnika 1.4 e-HDi o mocy 70 KM, a kończą na silniku 1.6 BlueHDi o mocy 120 KM; wersja BlueHDi 100 pojawiła się w 2014 r. Do diesli pasuje moduł GAN GT.

Pytania

Chiptuning Citroen DS3: pytania

Jak sprawdzić, którą wersję DS3 mam: Racing 207 KM czy Performance 208 KM?

Moc 207 KM ma wersja Racing produkowana od 2010 r. Wersji Performance nie ma w katalogu. Do wersji Racing pasuje moduł GAN GT, który dla silników turbodoładowanych daje do 30% więcej mocy.

Jak sprawdzić, którą wersję DS3 THP mam: 150, 156 czy 165 KM?

Decyduje rok: 150 KM to rok 2010 lub 2011, 156 KM to lata 2011–2014, a 165 KM to lata 2016–2018. Każda z nich jest w katalogu osobno, a do wszystkich trzech pasuje moduł GAN GT.

Co daje moduł GAN GA+ w silnikach 1.4 i 1.6 VTi w Citroënie DS3?

Do obu silników benzynowych VTi pasuje moduł GAN GA+, który daje do 12% więcej mocy. Moduł GAN GA+ daje też do 15% mniejsze spalanie przy spokojnym stylu jazdy.

Moduł tuningowy czy remapowanie w Citroënie DS3?

W odróżnieniu od remapowania, które nadpisuje fabryczne oprogramowanie, chip box montuje się między czujnikami silnika a sterownikiem i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta auta zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można zdjąć w każdej chwili. Moduł zdejmuje się w około minutę, a po demontażu nie zostają żadne ślady.

Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?

Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.

2-letnia gwarancja na silnik
obejmuje silnik, nie tylko moduł
50 dni na testy
nie czujesz różnicy? Zwrócimy pieniądze (bez kosztów dostawy)
Sterowanie przez aplikację
SPORT / ECO / STOCK
Demontaż w kilka minut
fabryczne oprogramowanie sterownika bez zmian, bez śladów
Przejdź dalej

Wybierz silnik swojego auta Citroen DS3

Wybierz silnik i sprawdź przyrost mocy
Skontaktuj się z nami przez WhatsApp