Chiptuning Ford C-Max I (2007–2010)
10 silników · od +12 do +42 KM
Ford C-Max I: 10 silników — 3 benzynowe i 7 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +12 do +42 KM, a momentu obrotowego — do +89 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Ford C-Max I: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 7 silników | ||||
| 2.0 TDCI145 KM / 185 Nm | +42 KM+54 Nm |
GTL — 219 EUR · 181 KM GT — 329 EUR · 187 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDCI136 KM / 320 Nm | +40 KM+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 KM GT — 329 EUR · 176 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TDCi116 KM / 280 Nm | +35 KM+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 146 KM GT — 329 EUR · 151 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDCI116 KM / 280 Nm | +34 KM+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 145 KM GT — 329 EUR · 150 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCI109 KM / 240 Nm | +33 KM+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 137 KM GT — 329 EUR · 142 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCI101 KM / 240 Nm | +30 KM+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 127 KM GT — 329 EUR · 131 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCI90 KM / 215 Nm | +27 KM+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 KM GT — 329 EUR · 117 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 3 silniki | ||||
| 1.6 EcoBoost182 KM / 270 Nm | +38 KM+57 Nm |
GTL — 249 EUR · 215 KM GT — 399 EUR · 220 KM |
Wybierz → | |
| 1.8i125 KM / 165 Nm | +15 KM+20 Nm |
GA — 189 EUR · 140 KM GA+ — 189 EUR · 140 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i100 KM / 143 Nm | +12 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 112 KM GA+ — 189 EUR · 112 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Ford C-Max I: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +42 KMrekord tej generacji
2.0 TDCI 145 KM → 187 KM. Pozostałe silniki zyskują od +12 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +89 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +54 do +89 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 2 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Ford C-Max I: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Ford C-Max I?
Do silników turbodoładowanych pasuje GAN GT lub GAN GTL, do wolnossących — GAN GA lub GAN GA+. Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.