Chiptuning Honda Fit
10 silników · od +10 do +16 KM
Honda Fit: 10 silników — 10 benzynowych. Przyrost mocy wynosi od +10 do +16 KM, a momentu obrotowego — do +19 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Honda Fit: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzyna · 10 silników | ||||
| 1.5i131 KM / 155 Nm | +16 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 147 KM GA+ — 189 EUR · 147 KM |
Wybierz → | |
| 1.5i117 KM / 146 Nm | +14 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 131 KM GA+ — 189 EUR · 131 KM |
Wybierz → | |
| 1.5i120 KM / 145 Nm | +14 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 134 KM GA+ — 189 EUR · 134 KM |
Wybierz → | |
| Shuttle 1.5i118 KM / 142 Nm | +14 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 132 KM GA+ — 189 EUR · 132 KM |
Wybierz → | |
| 1.5H110 KM / 134 Nm | +13 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 123 KM GA+ — 189 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
| 1.5i110 KM / 143 Nm | +13 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 123 KM GA+ — 189 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
| 1.3i100 KM / 127 Nm | +12 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 112 KM GA+ — 189 EUR · 112 KM |
Wybierz → | |
| 1.5H98 KM / 127 Nm | +12 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 110 KM GA+ — 189 EUR · 110 KM |
Wybierz → | |
| 1.3h88 KM / 121 Nm | +11 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 99 KM GA+ — 189 EUR · 99 KM |
Wybierz → | |
| 1.3i86 KM / 119 Nm | +10 KM+14 Nm |
GA — 189 EUR · 96 KM GA+ — 189 EUR · 96 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Honda Fit: co się zmienia
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +16 KMrekord tej generacji
1.5i 131 KM → 147 KM. Pozostałe silniki zyskują od +10 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- do 30%więcej mocy
GAN GT: do 30%, GAN GTL: do 25%, GAN GA+: do 12%.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Honda Fit
Chip tuning Honda Fit: w Europie to Jazz
Honda Fit jest w Europie sprzedawana jako Honda Jazz, dlatego chip tuning Hondy Fita z modułem tuningowym opiera się na kodach generacji Jazza: GD, GE, GK i GR. Jazz II (GE, 2008–2015) miał silnik 1.4 i-VTEC o mocy 100 KM, a Jazz III (GK, od 2015 r.) 1.3 o mocy 102 KM i 1.5 o mocy 131 KM. Przy chip tuningu Hondy Jazza do każdego silnika z katalogu pasuje moduł tuningowy GAN GA+.
Silnik 1.4 w Jazzie II o mocy 100 KM zyskuje 12 KM i 15 Nm, silnik 1.3 w Jazzie III o mocy 102 KM zyskuje 12 KM i 15 Nm, a silnik 1.5 o mocy 131 KM z tej generacji zyskuje 16 KM i 19 Nm. Jazz IV (GR, od 2020 r.) jest dostępny wyłącznie jako hybryda, a ta strona nie podaje dla niego danych. Moduł koryguje wyłącznie sygnały czujników silnika spalinowego.
Chiptuning Honda Fit: pytania
Moduł tuningowy czy remapowanie w Hondzie Fit?
Strojenie sterownika w Hondzie Fit to jedno z dwóch rozwiązań: remapowanie zastępuje fabryczne oprogramowanie sterownika silnika (ECU), a moduł tuningowy GAN montuje się między czujnikami silnika a sterownikiem i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta auta zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można zdjąć w każdej chwili.
Ile daje moduł GAN GA+ w modelu Jazz 1.5 i-VTEC o mocy 131 KM?
Silnik 1.5 i-VTEC w Jazzie III ma bezpośredni wtrysk, a przyrost w katalogu wynosi 16 KM i 19 Nm. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy, więc przyrost jest mniejszy niż w silniku turbo.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.