Chiptuning Honda Prelude
4 silniki · od +16 do +24 KM
Honda Prelude: 4 silniki — 4 benzynowe. Przyrost mocy wynosi od +16 do +24 KM, a momentu obrotowego — do +25 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Honda Prelude: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzyna · 4 silniki | ||||
| 2.2i200 KM / 210 Nm | +24 KM+25 Nm |
GA — 199 EUR · 224 KM GA+ — 199 EUR · 224 KM |
Wybierz → | |
| 2.2i185 KM / 206 Nm | +22 KM+25 Nm |
GA — 189 EUR · 207 KM GA+ — 189 EUR · 207 KM |
Wybierz → | |
| 2.3i160 KM / 209 Nm | +19 KM+25 Nm |
GA — 189 EUR · 179 KM GA+ — 189 EUR · 179 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i133 KM / 179 Nm | +16 KM+21 Nm |
GA — 189 EUR · 149 KM GA+ — 189 EUR · 149 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Honda Prelude: co się zmienia
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +24 KMrekord tej generacji
2.2i 200 KM → 224 KM. Pozostałe silniki zyskują od +16 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- do 30%więcej mocy
GAN GT: do 30%, GAN GTL: do 25%, GAN GA+: do 12%.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Honda Prelude
Chip tuning Honda Prelude: H22A VTEC i europejskie wersje mocy
Najbardziej znanym silnikiem Hondy Prelude jest 2.2 VTEC z serii H: 185 KM i 212 Nm w Preludzie 4 (BB1). Prelude 5 (BB6 i BB8), sprzedawany w Europie od lutego 1997 r., zachował 185 KM, ale z momentem 206 Nm w silnikach H22A5 i H22A8. Wersja 200 KM pojawiła się w 1999 r., a silnik 200 KM z katalogu to właśnie ta europejska wersja.
Dobór chip boxu, czyli modułu tuningowego, zależy od generacji i mocy podanej w dowodzie rejestracyjnym. Generacje znane są jako Prelude 4 i Prelude 5, z kodami od BB1 do BB3 i od BB6 do BB9. Rozkład momentu ATTS i opcjonalny układ skrętnych tylnych kół 4WS to elementy auta, a nie silnika.
Pozostałe silniki Prelude
Prelude 4 pojawił się w 1992 r. z silnikiem 2.0 o mocy 133 KM i momencie obrotowym 179 Nm oraz 2.3 o mocy 160 KM i momencie 209 Nm. Silnik 2.2 VTEC w BB1 doszedł w styczniu 1993 r. Wersji BB1 silnika 2.2 VTEC z momentem 212 Nm nie ma w katalogu. Prelude 5 zachował silnik 2.0 o mocy 133 KM. Z modułem tuningowym GAN GA+ silnik 2.3 osiąga 179 KM i 234 Nm, a silnik 2.0 149 KM i 200 Nm.
H22A5 i H22A8 były silnikami europejskimi, rozpoznawalnymi po czerwonych pokrywach zaworów. W Niemczech Prelude 5 sprzedawano do końca 2000 r., a produkcja trwała do 2002 r. Hybrydy 2.0 e:HEV w Prelude 6, coupé sprzedawanym w Europie od stycznia 2026 r., nie ma w katalogu. Moduł koryguje wyłącznie sygnały czujników silnika spalinowego.
Chiptuning Honda Prelude: pytania
Ile mocy dodaje chip tuning w Preludzie 2.2 VTEC?
Wersja 185 KM i 206 Nm osiąga z modułem GAN GA+ 207 KM i 231 Nm. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Jak sprawdzić, którą wersję Prelude mam: 185 czy 200 KM?
Rozpoznasz ją po mocy w dowodzie rejestracyjnym: 185 KM dla H22A5 i H22A8 albo 200 KM dla wersji dodanej w 1999 r.
Czy w katalogu jest Prelude 4 z silnikiem 2.3 lub 2.0?
Silnik 2.3 o mocy 160 KM i silnik 2.0 o mocy 133 KM są w katalogu, każdy z modułem GAN GA+.
Ile mocy dodaje moduł GAN GA+ w wersji Prelude 200 KM?
Z modułem GAN GA+ wersja 200 KM i 210 Nm osiąga 224 KM i 235 Nm.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.