Chiptuning Mercedes-Benz CLS
Do 30% więcej mocy dla Twojego auta Mercedes-Benz CLS
Mercedes-Benz CLS (2004 →) ma w katalogu 3 generacje i 30 silników. Dla 19 silników turbo wybierz moduł tuningowy GAN GT lub GAN GTL: moduł GAN GT daje od +35 do +104 KM (GAN GT od 399 EUR, GAN GTL od 249 EUR). Dla 11 silników wolnossących wybierz GAN GA lub GAN GA+: moduł GAN GA+ daje od +22 do +42 KM (GAN GA+ od 199 EUR).
Którą generację modelu Mercedes-Benz CLS masz?
Zacznij od rocznika i kodu nadwozia. W ramach generacji wybierz silnik po mocy podanej w dokumentach auta.
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: co robi moduł GAN, a czego nie robi
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +104 KMz GAN GT w silnikach turbo
Od +35 do +104 KM w gamie Mercedes-Benz CLS z GAN GT lub GAN GTL.
- +42 KMz GAN GA+ w silnikach wolnossących
Wolnossące silniki Mercedes-Benz CLS: od +22 do +42 KM.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: silniki i generacje
Chip tuning Mercedes CLS: trzy generacje, trzy różne CLS 350
Pierwszy CLS, C219, otworzył linię czterodrzwiowych coupé w 2004 r. i był produkowany do 2010 r. Przy chip tuningu CLS z modułem tuningowym liczy się kod nadwozia: CLS 350 w każdej generacji to inny silnik. W C219 to V6 (M272) o mocy 272 KM z lat 2004–2006, a od 2006 r. CLS 350 CGI ma wtrysk bezpośredni i 292 KM. CLS 350 CGI nie jest ujęty osobno: jego silnik figuruje w katalogu jako 350 CGI BlueEF w Mercedesie klasy C W204.
W C218 CLS 350 to V6 (M276) o mocy 306 KM i momencie 370 Nm, produkowany w latach 2011–2014. CLS 350 w C257 z lat 2018–2021 to czterocylindrowy silnik (M264) o mocy 299 KM i momencie 400 Nm. Shooting Brake (X218) dołączył do C218 w 2012 r. i ma większość jego silników, takich jak CLS 250 CDI i 350 BlueTEC, choć nie każda wersja była dostępna.
Jeden diesel V6 pod kilkoma nazwami
CLS 320 CDI i CLS 350 CDI w C219 to diesel V6 OM642 o mocy 224 KM, produkowany w latach 2005–2010. W C218 ten sam diesel V6 ma 265 KM, 252 KM lub 258 KM, zależnie od rocznika. Każda z tych wersji ma własne wartości z modułem tuningowym GAN GT. C257 CLS 400 d z 2018 r. ma rzędową szóstkę (OM656) o mocy 340 KM i momencie 700 Nm.
Modele AMG i V8
C219 CLS 55 AMG to V8 z kompresorem o mocy 476 KM, a CLS 63 AMG ma V8 6,2 l o mocy 514 KM. CLS 500 w C219 ma do 2006 r. 306 KM, a od 2006 r. 388 KM. C218 CLS 500 to V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 408 KM, a CLS 400 to V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 333 KM. Do benzynowych V6 i V8 w C219 pasuje moduł GAN GA+, a do silników z podwójnym turbodoładowaniem w C218 moduł GAN GT.
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: pytania
Jak sprawdzić, którą wersję CLS 63 AMG (C218) mam: 525, 557 czy 585 KM?
V8 5,5 l z podwójnym turbodoładowaniem występuje w trzech wersjach: 525 KM i 700 Nm w latach 2011–2013, 557 KM i 720 Nm w latach 2013–2018 oraz 585 KM i 800 Nm w CLS 63 AMG S. Do wszystkich trzech pasuje moduł GAN GT, a wersja 585 KM osiąga z nim 689 KM i 955 Nm. Moduł GAN GT jest przeznaczony do silników turbo. Linia GAN GT daje do 30% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Czy chip tuning CLS 350 CDI zależy od mocy: 224, 252, 258 czy 265 KM?
C219 CLS 350 CDI ma 224 KM w latach 2009–2010. W C218 BlueEFFICIENCY ma 265 KM w latach 2011–2014, BlueTEC od 2013 r. ma 252 KM, a CLS 350 d w latach 2014–2015 ma 258 KM, zależnie od napędu. O tym, jakie wartości obowiązują, decyduje więc rocznik Twojego auta.
Czy do CLS 400 d pasuje moduł GAN?
Tak: do C257 CLS 400 d, 340 KM i 700 Nm, pasuje moduł GAN GT.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.