Chiptuning Opel Corsa D (2006–2014)
20 silników · od +7 do +59 KM
Opel Corsa D: 20 silników — 13 benzynowych i 7 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +7 do +59 KM, a momentu obrotowego — do +85 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Opel Corsa D: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 7 silników | ||||
| 1.7 CDTI (sensor1)131 KM / 300 Nm | +39 KM+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 KM GT — 329 EUR · 170 KM |
Wybierz → | |
| 1.7 CDTI (sensor2)131 KM / 300 Nm | +39 KM+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 KM GT — 329 EUR · 170 KM |
Wybierz → | |
| 1.7 CDTI (sensor1)125 KM / 280 Nm | +37 KM+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 156 KM GT — 329 EUR · 162 KM |
Wybierz → | |
| 1.7 CDTI (sensor2)125 KM / 280 Nm | +37 KM+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 156 KM GT — 329 EUR · 162 KM |
Wybierz → | |
| 1.3 CDTI95 KM / 190 Nm | +29 KM+63 Nm |
GTL — 219 EUR · 120 KM GT — 329 EUR · 124 KM |
Wybierz → | |
| 1.3 CDTI90 KM / 200 Nm | +27 KM+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 KM GT — 329 EUR · 117 KM |
Wybierz → | |
| 1.3 CDTI75 KM / 170 Nm | +22 KM+54 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 KM GT — 329 EUR · 97 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 13 silników | ||||
| 1.6 Turbo OPC Nurburgring Edition211 KM / 250 Nm | +59 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 KM GT — 399 EUR · 270 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 Turbo OPC192 KM / 230 Nm | +54 KM+69 Nm |
GTL — 249 EUR · 238 KM GT — 399 EUR · 246 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 Turbo GSI150 KM / 210 Nm | +43 KM+63 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 KM GT — 399 EUR · 193 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 Turbo ecoFLEX120 KM / 175 Nm | +36 KM+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 151 KM GT — 329 EUR · 156 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i100 KM / 125 Nm | +12 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 112 KM GA+ — 189 EUR · 112 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i ECOTEC100 KM / 130 Nm | +12 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 112 KM GA+ — 189 EUR · 112 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i ECOTEC90 KM / 125 Nm | +11 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 101 KM GA+ — 189 EUR · 101 KM |
Wybierz → | |
| 1.2i ECOTEC80 KM / 110 Nm | +10 KM+13 Nm |
GA — 189 EUR · 90 KM GA+ — 189 EUR · 90 KM |
Wybierz → | |
| 1.2i ecoFLEX85 KM / 115 Nm | +10 KM+14 Nm |
GA — 189 EUR · 95 KM GA+ — 189 EUR · 95 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i ECOTEC87 KM / 130 Nm | +10 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 97 KM GA+ — 189 EUR · 97 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i Ecotec65 KM / 90 Nm | +8 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 73 KM GA+ — 189 EUR · 73 KM |
Wybierz → | |
| 1.2i ecoFLEX70 KM / 115 Nm | +8 KM+14 Nm |
GA — 189 EUR · 78 KM GA+ — 189 EUR · 78 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i ECOTEC60 KM / 88 Nm | +7 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 67 KM GA+ — 189 EUR · 67 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Opel Corsa D: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +59 KMrekord tej generacji
1.6 Turbo OPC Nurburgring Edition 211 KM → 270 KM. Pozostałe silniki zyskują od +7 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +85 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +54 do +85 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 9 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Opel Corsa D
Chip tuning Opel Corsa D: najpierw 1.2 i 1.4
Tuning Corsy D z modułem tuningowym sprowadza się głównie do dwóch silników, 1.2 i 1.4. Oba silniki benzynowe były podstawą gamy, gdy w październiku 2006 r. ruszyła sprzedaż. Oba są wolnossące, więc pasuje do nich moduł tuningowy GAN GA+.
Dla silnika 1.2 w Corsie D w katalogu jest wersja 80 KM i 110 Nm. Od aktualizacji ze stycznia 2010 r. silnik 1.2 oferowano też z mocą 85 KM; moduł GAN GA+ podnosi ją do 95 KM. W przypadku silnika 1.4 w Corsie D o wersji decyduje moc: wersja 90 KM, produkowana do października 2009 r., wersja 100 KM od listopada 2009 r. i wersja 87 KM od lutego 2010 r.
Diesle, benzyny turbo i OPC
Do 1.3 CDTI o mocy 75, 90 i 95 KM oraz 1.7 CDTI o mocy 125 i 131 KM pasuje moduł GAN GT. Podobnie do 1.4 Turbo ecoFLEX o mocy 120 KM, produkowanego od czerwca 2012 r. Moduł GAN GT pasuje też do wersji 1.6 Turbo: GSi 150 KM, OPC 192 KM i Nürburgring Edition 211 KM.
Co mówią o GAN właściciele modelu Opel Corsa
Teraz moje auto ma moc, na jaką zasługuje. Przed montażem GAN silnik przestawał ciągnąć przy 5000 obr./min, a teraz ciągnie aż do czerwonej strefy. Kiedy woziłem znajomych, auto było bardzo powolne przez ich wagę — teraz przyspiesza znacznie żywiej. Aplikacja prosta i wygodna, można wybrać różne style jazdy. Jestem…
Chiptuning Opel Corsa D: pytania
Ile mocy daje chip tuning Corsy D z silnikiem 1.2 o mocy 80 KM?
Silnik 1.2 (80 KM, 110 Nm) osiąga z modułem GAN GA+ 90 KM i 123 Nm. Trzy wersje 1.4 zyskują od 10 do 12 KM. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Czy łańcuch rozrządu to słaby punkt benzyn w Corsie D?
W silnikach benzynowych 1.0, 1.2 i 1.4 łańcuch może się wydłużyć w autach używanych głównie na krótkich trasach; objawem jest stukot na biegu jałowym i przy zimnym rozruchu. W silniku 1.4 zdarza się to rzadziej.
Ile mocy dodaje moduł GAN GT do Corsy D 1.3 CDTI?
To turbodiesel, więc pasuje moduł GAN GT, który daje do 30% więcej mocy. Przyrost w katalogu to 27 KM i 60 Nm dla wersji 90 KM oraz 22 KM i 54 Nm dla wersji 75 KM.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.