Chiptuning Toyota Caldina
3 silniki · od +16 do +21 KM
Toyota Caldina: 3 silniki — 3 benzynowe. Przyrost mocy wynosi od +16 do +21 KM, a momentu obrotowego — do +26 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Toyota Caldina: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzyna · 3 silniki | ||||
| 2.0 GT-FOUR260 KM / 324 Nm | +21 KM+26 Nm |
GA — 199 EUR · 281 KM GA+ — 199 EUR · 281 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i152 KM / 200 Nm | +18 KM+24 Nm |
GA — 189 EUR · 170 KM GA+ — 189 EUR · 170 KM |
Wybierz → | |
| 1.8i132 KM / 170 Nm | +16 KM+20 Nm |
GA — 189 EUR · 148 KM GA+ — 189 EUR · 148 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Znajdź swój silnik po mocy podanej w dowodzie rejestracyjnym: każda wersja ma własną kalibrację modułu.
Chiptuning Toyota Caldina: co się zmienia
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +21 KMrekord tej generacji
2.0 GT-FOUR 260 KM → 281 KM. Pozostałe silniki zyskują od +16 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- do 30%więcej mocy
GAN GT: do 30%, GAN GTL: do 25%, GAN GA+: do 12%.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Toyota Caldina
Chip tuning Toyota Caldina: turbo 3S-GTE
Najważniejszy silnik w katalogu to 2.0 GT-Four: turbodoładowany 3S-GTE o mocy 260 KM i momencie 324 Nm. Chip tuning Toyoty Caldiny z chip boxem, czyli modułem tuningowym, dotyczy przede wszystkim tego silnika; chip tuning Caldiny GTT turbo i Caldiny GT4 dotyczy tego samego silnika. Ten sam 3S-GTE o mocy 260 KM napędzał model T210 GT-T (ST215) od 1997 r. i T240 GT-Four (ST246) od 2002 r.
Oba modele różnią się wielkością intercoolera i wersją silnika: 3S-GTE generacji 4,5 wobec generacji 5. Chip tuning 3S-GTE i chip tuning Caldiny to jedno i to samo, niezależnie od tego, w którym z dwóch aut jest ten silnik, bo T210 i T240 mają tę samą moc 260 KM.
Dwa silniki wolnossące
Silnik 1.8 1ZZ-FE modelu T240 ma w katalogu 132 KM i 170 Nm. Silnik 2.0 1AZ-FSE ma w katalogu 152 KM i 200 Nm, z napędem na przód (AZT241) lub na cztery koła (AZT246). Pierwsza generacja, T190, była produkowana w latach 1992–2002, a T210 w latach 1997–2002. T190 oferował od lutego 1995 r. silnik 2.0 3S-GE o mocy 175 KM w wersji TZ-G z napędem na cztery koła.
Gama T210 sięgała od 1.8 7A-FE i 2.0 3S-FE o mocy 135–140 KM po 2.0 3S-GE o mocy 190 KM i diesla 2.2 3C-TE o mocy 94 KM. T240 produkowano od września 2002 r. do czerwca 2007 r. jako sportowe kombi, z czterobiegowym automatem i bez diesla. Toyota sprzedawała model Caldina tylko w Japonii, a europejskim odpowiednikiem kombi T190 była Carina E. GT-Four był też oferowany jako C-Edition i N-Edition, a jego intercooler znajduje się na górze silnika.
Chiptuning Toyota Caldina: pytania
Ile mocy zyska Caldina GT-Four po chip tuningu?
GT-Four ma seryjnie 260 KM i 324 Nm, a z modułem tuningowym GAN GA+ osiąga 281 KM i 350 Nm. Przy tym silniku moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Co sprawdzić przed montażem modułu w silniku 3S-GTE?
Zanim zamontujesz cokolwiek w używanym silniku 3S-GTE, sprawdź turbosprężarkę, układ smarowania i chłodzenie. Moduł podłącza się do fabrycznych złączy i zdejmuje w około minutę.
Który moduł GAN pasuje do Caldiny 1.8 i 2.0i?
Do obu silników pasują moduły GAN GA+ i GAN GA. Z modułem GAN GA+ silnik 1.8 1ZZ-FE ma 148 KM i 190 Nm, a silnik 2.0 1AZ-FSE 170 KM i 224 Nm. W tych silnikach moduł GAN GA+ również daje do 12% więcej mocy.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.