Chiptuning Toyota Highlander III (2013–2019)
7 silników · od +22 do +66 KM
Toyota Highlander III: 7 silników — 6 benzynowych i 1 wysokoprężny. Przyrost mocy wynosi od +22 do +66 KM, a momentu obrotowego — do +105 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Toyota Highlander III: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 silnik | ||||
| 2.0T D-4ST220 KM / 350 Nm | +66 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 275 KM GT — 399 EUR · 286 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 6 silników | ||||
| 3.5i249 KM / 337 Nm | +30 KM+40 Nm |
GA — 199 EUR · 279 KM GA+ — 199 EUR · 279 KM |
Wybierz → | |
| 3.5i295 KM / 356 Nm | +24 KM+28 Nm |
GA — 199 EUR · 319 KM GA+ — 199 EUR · 319 KM |
Wybierz → | |
| 2.7i188 KM / 252 Nm | +23 KM+30 Nm |
GA — 189 EUR · 211 KM GA+ — 189 EUR · 211 KM |
Wybierz → | |
| 2.5h (247)186 KM / 237 Nm | +22 KM+28 Nm |
GA — 189 EUR · 208 KM GA+ — 189 EUR · 208 KM |
Wybierz → | |
| 3.5h280 KM / 337 Nm | +22 KM+27 Nm |
GA — 199 EUR · 302 KM GA+ — 199 EUR · 302 KM |
Wybierz → | |
| 3.5i274 KM / 337 Nm | +22 KM+27 Nm |
GA — 199 EUR · 296 KM GA+ — 199 EUR · 296 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Toyota Highlander III: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +66 KMrekord tej generacji
2.0T D-4ST 220 KM → 286 KM. Pozostałe silniki zyskują od +22 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +105 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +105 do +105 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 6 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Toyota Highlander III: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Toyota Highlander III?
Do silników turbodoładowanych pasuje GAN GT lub GAN GTL, do wolnossących — GAN GA lub GAN GA+. Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.