Chiptuning VW Touran II (2010–2015)
14 silników · od +18 do +48 KM
Volkswagen Touran II: 14 silników — 6 benzynowych i 8 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +18 do +48 KM, a momentu obrotowego — do +101 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR.
Volkswagen Touran II: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 8 silników | ||||
| 2.0 TDI150 KM / 340 Nm | +44 KM+99 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 KM GT — 399 EUR · 194 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI170 KM / 350 Nm | +34 KM+61 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 204 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI177 KM / 380 Nm | +33 KM+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 205 KM GT — 399 EUR · 210 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI110 KM / 250 Nm | +32 KM+73 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 142 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI110 KM / 250 Nm | +22 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 129 KM GT — 329 EUR · 132 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI140 KM / 320 Nm | +20 KM+61 Nm |
GTL — 219 EUR · 157 KM GT — 329 EUR · 160 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI90 KM / 230 Nm | +18 KM+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 6 silników | ||||
| 1.4 TSI170 KM / 240 Nm | +48 KM+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 KM GT — 399 EUR · 218 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI140 KM / 220 Nm | +41 KM+66 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 KM GT — 329 EUR · 181 KM |
Wybierz → | |
| Cross 1.4 TSI140 KM / 220 Nm | +41 KM+66 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 KM GT — 329 EUR · 181 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI131 KM / 220 Nm | +38 KM+64 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 KM GT — 329 EUR · 169 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDBlueMotion105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 1.2 TSI105 KM / 175 Nm | +20 KM+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 122 KM GT — 329 EUR · 125 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Volkswagen Touran II: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +48 KMrekord tej generacji
1.4 TSI 170 KM → 218 KM. Pozostałe silniki zyskują od +18 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +101 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +61 do +101 Nm.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Volkswagen Touran II: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Volkswagen Touran II?
Wszystkie silniki tej generacji są turbodoładowane, więc potrzebujesz GAN GT lub GAN GTL. Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.