Chiptuning Mitsubishi Outlander III (od 2012)
10 silników · od +14 do +44 KM
Mitsubishi Outlander III: 10 silników — 8 benzynowych i 1 wysokoprężny i 1 hybrydowy. Przyrost mocy wynosi od +14 do +44 KM, a momentu obrotowego — do +104 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Mitsubishi Outlander III: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 silnik | ||||
| 2.2 Di-D Clear Tec150 KM / 360 Nm | +44 KM+104 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 KM GT — 399 EUR · 194 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 8 silników | ||||
| 3.0i230 KM / 292 Nm | +28 KM+35 Nm |
GA — 199 EUR · 258 KM GA+ — 199 EUR · 258 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i167 KM / 222 Nm | +20 KM+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 KM GA+ — 189 EUR · 187 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i167 KM / 230 Nm | +20 KM+28 Nm |
GA — 189 EUR · 187 KM GA+ — 189 EUR · 187 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i162 KM / 217 Nm | +19 KM+26 Nm |
GA — 189 EUR · 181 KM GA+ — 189 EUR · 181 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i146 KM / 196 Nm | +18 KM+24 Nm |
GA — 189 EUR · 164 KM GA+ — 189 EUR · 164 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i150 KM / 190 Nm | +18 KM+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 KM GA+ — 189 EUR · 168 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i143 KM / 196 Nm | +17 KM+24 Nm |
GA — 189 EUR · 160 KM GA+ — 189 EUR · 160 KM |
Wybierz → | |
| 2.0h118 KM / 186 Nm | +14 KM+22 Nm |
GA — 189 EUR · 132 KM GA+ — 189 EUR · 132 KM |
Wybierz → | |
| Hybryda · 1 silnik | ||||
| 2.4 PHEV135 KM / 211 Nm | +16 KM+25 Nm |
GA — 189 EUR · 151 KM GA+ — 189 EUR · 151 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Mitsubishi Outlander III: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +44 KMrekord tej generacji
2.2 Di-D Clear Tec 150 KM → 194 KM. Pozostałe silniki zyskują od +14 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +104 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +104 do +104 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 9 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Mitsubishi Outlander III
Chip tuning Mitsubishi Outlander 3: benzyna i diesel o tej samej mocy 150 KM
Outlander 3 (GF) występuje w dwóch wersjach o mocy 150 KM: benzynowej 2.0 MIVEC (4J11) i dieslowskiej 2.2 Di-D Clear Tec (4N14). Silnik benzynowy ma 195 Nm, a diesel 380 Nm z manualną skrzynią biegów i 360 Nm z automatyczną. Do każdej wersji pasuje więc inny moduł tuningowy i inny przyrost mocy. Do diesla pasuje moduł tuningowy GAN GT: moc i moment rosną ze 150 KM i 360 Nm do 194 KM i 464 Nm, czyli o 44 KM więcej. Do benzynowego 2.0 pasuje moduł GAN GA+, który zwiększa moc ze 150 do 168 KM.
Trzecim wariantem jest Outlander PHEV, sprzedawany w Europie od października 2013 r. do marca 2022 r. Od września 2018 r. jego silnik benzynowy to 2.4 o mocy 135 KM i momencie 211 Nm; wcześniej był to 2.0 o mocy 121 KM. Moduł koryguje wyłącznie sygnały czujników silnika spalinowego. Outlander 3 trafił do Europy jesienią 2012 r.; diesla wycofano w 2018 r., a benzynowego 2.0 w październiku 2021 r.
Chiptuning Mitsubishi Outlander III: pytania
Który silnik zyskuje więcej z modułem w Outlanderze 3: benzynowy 2.0 MIVEC czy diesel 2.2 Di-D?
Więcej zyskuje diesel: moduł GAN GT daje do 30% więcej mocy, a moduł GAN GA+ do 12%.
Co moduł GAN GA+ zmienia w silniku benzynowym 2.4 w Outlanderze PHEV?
Silnik benzynowy 2.4 w Outlanderze PHEV o mocy 135 KM i momencie 211 Nm osiąga z modułem GAN GA+ 151 KM i 236 Nm. Te wartości nie dotyczą dwóch silników elektrycznych ani mocy systemowej 224 KM. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Czy do Outlandera 2.2 Di-D z automatem pasuje inny moduł niż do wersji manualnej?
W katalogu jest jedna wersja 2.2 Di-D Clear Tec, 150 KM i 360 Nm, czyli wartości wersji z automatem. Wersji manualnej, z momentem 380 Nm seryjnie, nie ma w katalogu. Moduł nie programuje skrzyni biegów.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.