Chiptuning Renault Megane I (do 2003)
11 silników · od +8 do +31 KM
Renault Megane I: 11 silników — 8 benzynowych i 2 wysokoprężne i 1 hybrydowy. Przyrost mocy wynosi od +8 do +31 KM, a momentu obrotowego — do +65 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Renault Megane I: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 2 silniki | ||||
| 1.9 dCi102 KM / 200 Nm | +31 KM+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 128 KM GT — 329 EUR · 133 KM |
Wybierz → | |
| 1.9 dCi98 KM / 200 Nm | +28 KM+58 Nm |
GTL — 219 EUR · 123 KM GT — 329 EUR · 126 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 8 silników | ||||
| 2.0i150 KM / 185 Nm | +18 KM+22 Nm |
GA — 189 EUR · 168 KM GA+ — 189 EUR · 168 KM |
Wybierz → | |
| 1.8i116 KM / 158 Nm | +14 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 130 KM GA+ — 189 EUR · 130 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i113 KM / 168 Nm | +14 KM+20 Nm |
GA — 189 EUR · 127 KM GA+ — 189 EUR · 127 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i107 KM / 148 Nm | +13 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 120 KM GA+ — 189 EUR · 120 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i95 KM / 127 Nm | +11 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 106 KM GA+ — 189 EUR · 106 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i90 KM / 124 Nm | +11 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 101 KM GA+ — 189 EUR · 101 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i75 KM / 130 Nm | +9 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 84 KM GA+ — 189 EUR · 84 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i Eco (BA0T)70 KM / 105 Nm | +8 KM+13 Nm |
GA — 189 EUR · 78 KM GA+ — 189 EUR · 78 KM |
Wybierz → | |
| Hybryda · 1 silnik | ||||
| 1.4 e (BA0E)75 KM / 114 Nm | +9 KM+14 Nm |
GA — 189 EUR · 84 KM GA+ — 189 EUR · 84 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Renault Megane I: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +31 KMrekord tej generacji
1.9 dCi 102 KM → 133 KM. Pozostałe silniki zyskują od +8 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +65 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +58 do +65 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 8 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Renault Megane I: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Renault Megane I?
Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.