Chiptuning Seat Leon 1P (2005–2012)
19 silników · od +10 do +77 KM
Seat Leon 1P: 19 silników — 11 benzynowych i 8 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +10 do +77 KM, a momentu obrotowego — do +109 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Seat Leon 1P: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 8 silników | ||||
| 2.0 TFSI Cupra 310 Limited Edition310 KM / 425 Nm | +77 KM+109 Nm |
GTL — 279 EUR · 375 KM GT — 459 EUR · 387 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI 2010->140 KM / 320 Nm | +38 KM+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 172 KM GT — 329 EUR · 178 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI CR 2009->170 KM / 350 Nm | +34 KM+61 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 204 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI CR105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI CR90 KM / 230 Nm | +18 KM+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI PD140 KM / 320 Nm | +17 KM+38 Nm |
GA — 189 EUR · 157 KM GA+ — 189 EUR · 157 KM |
Wybierz → | |
| 1.9 TDI105 KM / 250 Nm | +13 KM+30 Nm |
GA — 189 EUR · 118 KM GA+ — 189 EUR · 118 KM |
Wybierz → | |
| 1.9 TDI90 KM / 210 Nm | +11 KM+25 Nm |
GA — 189 EUR · 101 KM GA+ — 189 EUR · 101 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 11 silników | ||||
| 2.0 TFSI Copa Edition286 KM / 360 Nm | +73 KM+97 Nm |
GTL — 249 EUR · 348 KM GT — 399 EUR · 359 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TFSI Cupra241 KM / 300 Nm | +65 KM+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 296 KM GT — 399 EUR · 306 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TFSI FR211 KM / 280 Nm | +64 KM+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 265 KM GT — 399 EUR · 275 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TFSI FR200 KM / 280 Nm | +54 KM+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 246 KM GT — 399 EUR · 254 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TFSI185 KM / 270 Nm | +52 KM+79 Nm |
GTL — 249 EUR · 229 KM GT — 399 EUR · 237 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TSI160 KM / 250 Nm | +46 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 206 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TFSI Cupra R265 KM / 350 Nm | +45 KM+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 303 KM GT — 399 EUR · 310 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI125 KM / 200 Nm | +24 KM+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 145 KM GT — 329 EUR · 149 KM |
Wybierz → | |
| 1.2 TSI105 KM / 175 Nm | +20 KM+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 122 KM GT — 329 EUR · 125 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 FSI102 KM / 148 Nm | +12 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 114 KM GA+ — 189 EUR · 114 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 FSI85 KM / 130 Nm | +10 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 95 KM GA+ — 189 EUR · 95 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Seat Leon 1P: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +77 KMrekord tej generacji
2.0 TFSI Cupra 310 Limited Edition 310 KM → 387 KM. Pozostałe silniki zyskują od +10 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +109 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +25 do +109 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 2 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Seat Leon 1P: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Seat Leon 1P?
Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.