Chiptuning Toyota Avensis II (2003–2008)
10 silników · od +13 do +50 KM
Toyota Avensis II: 10 silników — 4 benzynowe i 6 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +13 do +50 KM, a momentu obrotowego — do +105 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Toyota Avensis II: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 6 silników | ||||
| 2.2 D-CAT 2003-06177 KM / 400 Nm | +50 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 KM GT — 399 EUR · 227 KM |
Wybierz → | |
| 2.2 D-4D 2003-06150 KM / 310 Nm | +43 KM+93 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 KM GT — 399 EUR · 193 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 D-4D126 KM / 300 Nm | +38 KM+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 158 KM GT — 329 EUR · 164 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 D-4D (sensor1) 2003-06110 KM / 250 Nm | +32 KM+73 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 142 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 D-4D (sensor2) 2003-06110 KM / 250 Nm | +32 KM+73 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 142 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 D-4D116 KM / 280 Nm | +14 KM+34 Nm |
GA — 189 EUR · 130 KM GA+ — 189 EUR · 130 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 4 silniki | ||||
| 2.4i163 KM / 230 Nm | +20 KM+28 Nm |
GA — 189 EUR · 183 KM GA+ — 189 EUR · 183 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i147 KM / 196 Nm | +18 KM+24 Nm |
GA — 189 EUR · 165 KM GA+ — 189 EUR · 165 KM |
Wybierz → | |
| 1.8i129 KM / 170 Nm | +15 KM+20 Nm |
GA — 189 EUR · 144 KM GA+ — 189 EUR · 144 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i110 KM / 149 Nm | +13 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 123 KM GA+ — 189 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Toyota Avensis II: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +50 KMrekord tej generacji
2.2 D-CAT 2003-06 177 KM → 227 KM. Pozostałe silniki zyskują od +13 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +105 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +34 do +105 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 4 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co mówią o GAN właściciele modelu Toyota Avensis
Szybka dostawa, łatwy montaż, prosta obsługa przez aplikację mobilną. Lepsza reakcja na gaz i przyspieszenie. Spalanie też spadło. Jestem zadowolony z GAN GA+, polecam bez wahania.
Chiptuning Toyota Avensis II: pytania
Jaki moduł tuningowy wybrać do generacji Toyota Avensis II?
Znajdź swój silnik w tabeli powyżej: w każdym wierszu podano moduł i cenę.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.