Chiptuning Honda Accord VII (2002–2007)
6 silników · od +19 do +41 KM
Honda Accord VII: 6 silników — 5 benzynowych i 1 wysokoprężny. Przyrost mocy wynosi od +19 do +41 KM, a momentu obrotowego — do +93 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Honda Accord VII: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 silnik | ||||
| 2.2 i-CTDi140 KM / 340 Nm | +41 KM+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 KM GT — 329 EUR · 181 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 5 silników | ||||
| 3.0i240 KM / 287 Nm | +29 KM+34 Nm |
GA — 199 EUR · 269 KM GA+ — 199 EUR · 269 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i220 KM / 206 Nm | +26 KM+25 Nm |
GA — 199 EUR · 246 KM GA+ — 199 EUR · 246 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i190 KM / 220 Nm | +23 KM+26 Nm |
GA — 189 EUR · 213 KM GA+ — 189 EUR · 213 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i155 KM / 190 Nm | +19 KM+23 Nm |
GA — 189 EUR · 174 KM GA+ — 189 EUR · 174 KM |
Wybierz → | |
| 2.4i160 KM / 218 Nm | +19 KM+26 Nm |
GA — 189 EUR · 179 KM GA+ — 189 EUR · 179 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Honda Accord VII: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +41 KMrekord tej generacji
2.2 i-CTDi 140 KM → 181 KM. Pozostałe silniki zyskują od +19 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +93 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +93 do +93 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 5 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Honda Accord VII
Chip tuning Honda Accord VII: najsłabszy silnik zyskuje najwięcej
Który silnik w modelu Accord VII zyskuje więcej dzięki modułowi tuningowemu, diesel czy benzyna? Przy chip tuningu Hondy Accorda VII więcej zyskuje diesel, choć ma najniższą deklarowaną moc z trzech silników. W latach 2002–2008 Accord VII był dostępny jako sedan CL7, CL9 i CN1 oraz kombi Tourer CM i CN; silniki to 2.0 i-VTEC o mocy 155 KM, 2.4 i-VTEC o mocy 190 KM i diesel 2.2 i-CTDi o mocy 140 KM.
Diesel był pierwszym własnym dieslem Hondy i silnikiem wyłącznie europejskim. Do 2006 r. miał pięciobiegową ręczną skrzynię biegów, a po liftingu z tego roku sześciobiegową. Kombi Tourer pojawiło się wiosną 2003 r. z tymi samymi silnikami.
Ile zyskuje każdy silnik Accord VII
Z modułem tuningowym GAN GT silnik 2.2 i-CTDi zyskuje 41 KM i 93 Nm. Silnik 2.0 i-VTEC zyskuje 19 KM i 23 Nm, a 2.4 i-VTEC 23 KM i 26 Nm, oba z modułem GAN GA+. Diesel dodaje więc ponad dwa razy tyle co benzynowy silnik 2.0, choć fabrycznie ma mniejszą moc.
Chiptuning Honda Accord VII: pytania
Ile mocy dodaje chip tuning w modelu Accord 2.2 i-CTDi?
Fabrycznie diesel ma 140 KM i 340 Nm, a z modułem GAN GT osiąga 181 KM i 433 Nm. Te same wartości obowiązują ze skrzynią pięciobiegową i sześciobiegową. Moduł nie programuje skrzyni biegów. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Ile dodaje moduł tuningowy do modelu Accord VII 2.0 i 2.4 i-VTEC?
Oba są wolnossące i pasuje do nich moduł GAN GA+. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy, a oba przyrosty z katalogu są bliskie tej granicy.
Czy chip tuning Hondy Accorda Tourer ma inne dane niż sedan?
Nie, kombi ma te same silniki co sedan, więc obowiązują te same dane.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.