Chiptuning Audi A5
Do 30% więcej mocy dla Twojego auta Audi A5
Audi A5 (2007 →) ma w katalogu 2 generacje i 35 silników. Dla 34 silników turbo wybierz moduł tuningowy GAN GT lub GAN GTL: moduł GAN GT daje od +27 do +80 KM (GAN GT od 329 EUR, GAN GTL od 219 EUR). Dla 1 silnika wolnossącego wybierz GAN GA lub GAN GA+: moduł GAN GA+ daje od +21 do +21 KM (GAN GA+ od 199 EUR).
Którą generację modelu Audi A5 masz?
Zacznij od rocznika i kodu nadwozia. W ramach generacji wybierz silnik po mocy podanej w dokumentach auta.
Chiptuning Audi A5: co robi moduł GAN, a czego nie robi
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +80 KMz GAN GT w silnikach turbo
Od +27 do +80 KM w gamie Audi A5 z GAN GT lub GAN GTL.
- +21 KMz GAN GA+ w silnikach wolnossących
Wolnossące silniki Audi A5: od +21 do +21 KM.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Audi A5: silniki i generacje
Chip tuning Audi A5 i problem z olejem w silnikach EA888
Zanim zamontujesz w Audi A5 8T z silnikiem 1.8 lub 2.0 TFSI moduł tuningowy, sprawdź dwie rzeczy: zużycie oleju i napinacz łańcucha rozrządu. Obie mogą dotyczyć pierwszej generacji silnika EA888 (2008–2012), najczęściej w autach Audi z silnikiem wzdłużnym: A4 B8, A5 8T i Q5. W autach z silnikiem poprzecznym, takich jak A3 8P i TT 8J, zdarzają się rzadko.
Silnik generacji 3 ma poprawiony napinacz łańcucha. Moduł koryguje sygnały czujników i nie zastępuje żadnej części silnika. Moduł tuningowy nie usunie usterki mechanicznej. Zużyty napinacz łańcucha pozostaje więc zużyty.
Silniki benzynowe i diesle A5 8T
Wczesny silnik 1.8 TFSI miał 170 KM tylko w coupé (2007–2008), a potem 160 KM (2009–2011). Silnik 2.0 TFSI pojawił się od 2008 r. w wersjach 179 i 211 KM. Po liftingu w listopadzie 2011 r. wrócił 1.8 TFSI o mocy 170 KM i momencie 320 Nm, a od kwietnia 2015 r. miał 177 KM. W kwietniu 2013 r. silnik 2.0 TFSI dostał 224 KM, a w sierpniu 2015 r. 230 KM.
Lifting zastąpił też silnik 3.2 FSI silnikiem 3.0 TFSI z kompresorem o mocy 272 KM. Diesle to 2.0 TDI (od 136 do 190 KM), 2.7 TDI o mocy 190 KM, produkowany do 2011 r., oraz V6 3.0 TDI o mocy 204, 218, 239 i 245 KM. W katalogu do wszystkich pasuje moduł tuningowy GAN GT.
Generacje A5 i kody nadwozia
Generacja 8T (2007–2016) występowała jako coupé 8T3, Sportback 8TA i kabriolet 8F7. Przy chip tuningu Audi A5 Sportback kod nadwozia to 8TA w generacji 8T i F5A w generacji B9. Druga generacja, Typ F5, była produkowana w latach 2016–2024 jako coupé F53, Sportback F5A i kabriolet F57.
Chiptuning Audi A5: pytania
Moduł tuningowy czy remapowanie w Audi A5 z wczesnym silnikiem 2.0 TFSI?
W odróżnieniu od remapowania, które nadpisuje fabryczne oprogramowanie, chip box montuje się między czujnikami silnika a sterownikiem i koryguje ich sygnały. Fabryczne oprogramowanie, sumy kontrolne i licznik programowań pozostają nienaruszone, a fabryczne zabezpieczenia silnika pozostają aktywne. Moduł podłącza się do fabrycznych złączy i zdejmuje w około minutę.
Które silniki A5 8T to EA888 generacji 3?
Silnik 1.8 TFSI o mocy 170 KM i momencie 320 Nm (CJEB), który pojawił się wraz z liftingiem, należy do generacji 3, podobnie jak późniejszy 1.8 TFSI o mocy 177 KM (CJEE). Do generacji 3 należy też 2.0 TFSI o mocy 224 KM (CNCD).
Ile mocy dodaje moduł GAN GT w modelu A5 z silnikiem 3.0 TDI o mocy 204 i 245 KM?
Z modułem GAN GT silnik 3.0 TDI o mocy 204 KM i momencie 400 Nm osiąga 265 KM i 520 Nm. Wersja 245 KM i 500 Nm osiąga 286 KM i 631 Nm. To deklarowane wartości dla tych typów silników, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Co oznaczają 40 TDI i 45 TFSI w modelu A5 B9?
Od rocznika modelowego 2019 oznaczenia 35, 40 i 45 zastąpiły pojemność silnika, więc są klasami mocy, a nie litrami. Wersja 40 TDI ma 190 KM, a od sierpnia 2020 r. 204 KM. Wersja 45 TFSI ma 245 KM, a od lipca 2020 r. 265 KM.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.