Chiptuning BMW X5 G05 (od 2018)
7 silników · od +41 do +90 KM
BMW X5 G05: 7 silników — 2 benzynowe i 4 wysokoprężne i 1 hybrydowy. Przyrost mocy wynosi od +41 do +90 KM, a momentu obrotowego — do +166 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR.
BMW X5 G05: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 4 silniki | ||||
| 25d231 KM / 550 Nm | +64 KM+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 285 KM GT — 399 EUR · 295 KM |
Wybierz → | |
| xDrive30d265 KM / 620 Nm | +52 KM+166 Nm |
GTL — 249 EUR · 309 KM GT — 399 EUR · 317 KM |
Wybierz → | |
| 30d249 KM / 620 Nm | +42 KM+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 284 KM GT — 399 EUR · 291 KM |
Wybierz → | |
| M50d400 KM / 760 Nm | +41 KM+121 Nm |
GTL — 349 EUR · 435 KM GT — 519 EUR · 441 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 2 silniki | ||||
| M50i530 KM / 750 Nm | +90 KM+128 Nm |
GTL — 379 EUR · 604 KM GT — 519 EUR · 620 KM |
Wybierz → | |
| 40i340 KM / 450 Nm | +76 KM+85 Nm |
GTL — 279 EUR · 405 KM GT — 459 EUR · 416 KM |
Wybierz → | |
| Hybryda · 1 silnik | ||||
| xDrive45e M389 KM / 450 Nm | +66 KM+77 Nm |
GTL — 279 EUR · 443 KM GT — 459 EUR · 455 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Znajdź swój silnik po mocy podanej w dowodzie rejestracyjnym: każda wersja ma własną kalibrację modułu.
Chiptuning BMW X5 G05: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +90 KMrekord tej generacji
M50i 530 KM → 620 KM. Pozostałe silniki zyskują od +41 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +166 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +105 do +166 Nm.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację BMW X5 G05
Chip tuning BMW X5 G05: diesle i benzyna
BMW X5 G05, produkowany od listopada 2018 r., dzieli się na diesle i auta benzynowe, a każda z tych grup ma w katalogu własne silniki. Diesle mają sześciocylindrowy silnik B57: xDrive30d ma 265 KM i 620 Nm, a M50d cztery turbosprężarki i 400 KM. Od lipca 2020 r. xDrive30d ma 286 KM i układ mild hybrid. Moduł koryguje wyłącznie sygnały czujników silnika spalinowego.
Wersje benzynowe to B58 w xDrive40i i podwójnie doładowane V8 N63 w M50i o mocy 530 KM. xDrive40i miał do września 2020 r. moc 340 KM, a od grudnia 2020 r. moc 333 KM, w obu przypadkach przy 450 Nm. Lifting z kwietnia 2023 r. przyniósł xDrive40i o mocy 381 KM, M60i w miejsce M50i oraz xDrive50e w miejsce xDrive45e. Przy wyborze modułu tuningowego do G05 zacznij od silnika i daty produkcji: kod nadwozia jest taki sam we wszystkich tych wersjach.
M50i w katalogu
Z modułem tuningowym GAN GT moc M50i rośnie z 530 do 620 KM, a moment z 750 do 878 Nm. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Chiptuning BMW X5 G05: pytania
Ile mocy ma BMW X5 G05 xDrive40i: 340 KM czy 333 KM?
Dane techniczne podają 340 KM dla okresu od listopada 2018 r. do września 2020 r., a od grudnia 2020 r. wartość 333 KM, przy tych samych 450 Nm. Silnik się nie zmienił; wartość dostosowano do 48-woltowej instalacji pokładowej, tak jak w 540i. xDrive40i w katalogu to wersja 340 KM. Wersji xDrive40i o mocy 333 KM nie ma w katalogu X5 osobno: ten sam silnik jest w katalogu jako 540i w BMW serii 5 G30.
Moduł tuningowy czy remapowanie w BMW X5?
Remapowanie zastępuje fabryczne oprogramowanie sterownika silnika (ECU). Moduł GAN montuje się między czujnikami silnika a sterownikiem i koryguje ich sygnały, dzięki czemu fabryczne oprogramowanie pozostaje nienaruszone. Gwarancja producenta auta zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można zdjąć w każdej chwili.
Gdzie znajdę wartości dla BMW X5 xDrive30d o mocy 286 KM albo xDrive40d?
Wersji xDrive30d o mocy 286 KM i xDrive40d nie ma w katalogu X5 osobno: te same silniki znajdziesz jako 30d i 40d w BMW X6 G06. xDrive40d produkowano od kwietnia 2020 r. do lutego 2023 r. z mocą 340 KM i momentem 700 Nm.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.