Chiptuning Ford Focus II (2005–2011)
16 silników · od +10 do +77 KM
Ford Focus II: 16 silników — 11 benzynowych i 5 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +10 do +77 KM, a momentu obrotowego — do +111 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Ford Focus II: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 5 silników | ||||
| 2.0 TDCi136 KM / 320 Nm | +40 KM+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 KM GT — 329 EUR · 176 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TDCi116 KM / 250 Nm | +35 KM+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 146 KM GT — 329 EUR · 151 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCi109 KM / 240 Nm | +33 KM+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 137 KM GT — 329 EUR · 142 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCi101 KM / 240 Nm | +30 KM+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 127 KM GT — 329 EUR · 131 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDCi90 KM / 215 Nm | +27 KM+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 KM GT — 329 EUR · 117 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 11 silników | ||||
| RS Duratec 2.5305 KM / 440 Nm | +77 KM+111 Nm |
GTL — 279 EUR · 370 KM GT — 459 EUR · 382 KM |
Wybierz → | |
| ST Duratec 2.5226 KM / 320 Nm | +62 KM+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 279 KM GT — 399 EUR · 288 KM |
Wybierz → | |
| RS Duratec 2.5350 KM / 460 Nm | +60 KM+78 Nm |
GTL — 279 EUR · 399 KM GT — 459 EUR · 410 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDC(system Bosch)110 KM / 275 Nm | +33 KM+80 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 143 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDC(system Semens, Delph)110 KM / 275 Nm | +33 KM+80 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 143 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TDC68 KM / 160 Nm | +20 KM+46 Nm |
GTL — 219 EUR · 85 KM GT — 329 EUR · 88 KM |
Wybierz → | |
| 2.0i Duratec145 KM / 185 Nm | +17 KM+22 Nm |
GA — 189 EUR · 162 KM GA+ — 189 EUR · 162 KM |
Wybierz → | |
| 1.8i125 KM / 165 Nm | +15 KM+20 Nm |
GA — 189 EUR · 140 KM GA+ — 189 EUR · 140 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i Duratec115 KM / 155 Nm | +14 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 129 KM GA+ — 189 EUR · 129 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i Duratec100 KM / 143 Nm | +12 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 112 KM GA+ — 189 EUR · 112 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i Duratec80 KM / 127 Nm | +10 KM+15 Nm |
GA — 189 EUR · 90 KM GA+ — 189 EUR · 90 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Ford Focus II: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +77 KMrekord tej generacji
RS Duratec 2.5 305 KM → 382 KM. Pozostałe silniki zyskują od +10 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +89 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +65 do +89 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 5 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Ford Focus II
Chip tuning Ford Focus Mk2: diesel, benzyna i ST
Chip tuning Forda Focusa Mk2 z chip boxem, czyli modułem tuningowym, oznacza większą moc silnika, a nie pakiety stylistyczne i dodatki do nadwozia. Mk2 pojawił się w 2004 r., a lifting Mk2.5 w stylistyce Kinetic Design w 2008 r. Do diesli, czyli 1.6 TDCi (90 i 109 KM), 1.8 TDCi (116 KM) i 2.0 TDCi (110 i 136 KM), pasuje moduł tuningowy GAN GT.
Silniki 1.4 Duratec (80 KM), 1.6 (100 i 115 KM), 1.8 (125 KM) i 2.0 (145 KM) są wolnossące, dlatego pasuje do nich moduł GAN GA+. Na szczycie gamy są turbodoładowane silniki pięciocylindrowe: ST (226 KM), RS (305 KM, produkowany od stycznia 2009 r.) i RS500 (350 KM, limitowany do 500 egzemplarzy w maju 2010 r.). Ghia, Zetec i Titanium to wersje wyposażenia; o wyborze modułu decyduje silnik.
Chiptuning Ford Focus II: pytania
Co daje chip tuning z modułem GAN GT w Focusie Mk2 1.6 TDCi 109 KM?
Moduł GAN GT podnosi moc silnika 1.6 TDCi ze 109 do 142 KM. Wersja 1.6 TDCi o mocy 90 KM ma w katalogu osobne wartości. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Czym różni się zestaw Mountune od modułu tuningowego w Focusie ST Mk2?
W 2008 r. Ford i Mountune oferowały u dealerów zestaw z większym intercoolerem, filtrem powietrza i rekalibracją, który dawał 260 KM przy 5 500 obr./min i 400 Nm przy 2 500 obr./min zamiast 226 KM i 320 Nm. Moduł tuningowy koryguje sygnały czujników i nie wymaga montażu takich części. Do wersji ST i RS pasuje moduł GAN GT.
Czy do wolnossących silników Duratec w Focusie Mk2 pasuje moduł?
Do silników 1.4, 1.6, 1.8 i 2.0 Duratec pasuje moduł GAN GA+. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.