Chiptuning VW Passat B7 (2011–2015)
18 silników · od +20 do +64 KM
Volkswagen Passat B7: 18 silników — 12 benzynowych i 6 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +20 do +64 KM, a momentu obrotowego — do +101 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Volkswagen Passat B7: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 6 silników | ||||
| 2.0 TDI140 KM / 320 Nm | +38 KM+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 172 KM GT — 329 EUR · 178 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI BlueMotion170 KM / 350 Nm | +36 KM+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 KM GT — 399 EUR · 206 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI170 KM / 350 Nm | +34 KM+61 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 204 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI BlueMotion177 KM / 380 Nm | +33 KM+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 205 KM GT — 399 EUR · 210 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TDI136 KM / 340 Nm | +27 KM+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 159 KM GT — 329 EUR · 163 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 12 silników | ||||
| 2.0 TSI211 KM / 280 Nm | +64 KM+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 265 KM GT — 399 EUR · 275 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI160 KM / 240 Nm | +46 KM+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 206 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TSI160 KM / 250 Nm | +46 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 KM GT — 399 EUR · 206 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TSI220 KM / 350 Nm | +46 KM+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 260 KM GT — 399 EUR · 266 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI EcoFuel150 KM / 220 Nm | +44 KM+64 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 KM GT — 399 EUR · 194 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TSI152 KM / 250 Nm | +44 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 189 KM GT — 399 EUR · 196 KM |
Wybierz → | |
| 2.0 TSI200 KM / 280 Nm | +42 KM+59 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 KM GT — 399 EUR · 242 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI131 KM / 220 Nm | +38 KM+64 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 KM GT — 329 EUR · 169 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 TSI180 KM / 320 Nm | +38 KM+67 Nm |
GTL — 249 EUR · 212 KM GT — 399 EUR · 218 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI122 KM / 200 Nm | +24 KM+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 142 KM GT — 329 EUR · 146 KM |
Wybierz → | |
| 3.6i299 KM / 350 Nm | +24 KM+28 Nm |
GA — 199 EUR · 323 KM GA+ — 199 EUR · 323 KM |
Wybierz → | |
| 2.5 MPI170 KM / 240 Nm | +20 KM+29 Nm |
GA — 189 EUR · 190 KM GA+ — 189 EUR · 190 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Volkswagen Passat B7: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +64 KMrekord tej generacji
2.0 TSI 211 KM → 275 KM. Pozostałe silniki zyskują od +20 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +101 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +61 do +101 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 2 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Volkswagen Passat B7
Chip tuning VW Passat B7 i aktualizacja oprogramowania diesla
Zanim zdecydujesz się na chip tuning Passata B7 2.0 TDI z chip boxem, czyli modułem tuningowym, trzeba wyjaśnić jedną sprawę. Przy kodach silnika CFFB lub CFGB chodzi o to, czy auta dotyczyła afera dieslowska. Tak: dotyczyła ona silników diesla EA189, a 15 października 2015 r. KBA nakazał obowiązkową akcję serwisową dla 2,4 mln aut w Niemczech.
Program akcji serwisowej 23R7 zmienia oprogramowanie sterownika silnika (ECU). Sam model B7 to Typ 362 jako sedan i Typ 365 jako Variant lub Alltrack; produkowano go od sierpnia 2010 do października 2014 r., a nazywa się go też Passat 7.
Diesle: 140, 170 lub 177 KM
Silnik 2.0 TDI oferowano w wersjach 140 i 170 KM, a od jesieni 2012 r. także 177 KM. W katalogu do wersji 140, 170 i 177 KM oraz do 1.6 TDI o mocy 105 KM pasuje moduł tuningowy GAN GT. Wersja Alltrack korzysta z tych samych wartości: katalog nie wyodrębnia wersji Alltrack, więc wybierasz według silnika i mocy.
Silniki benzynowe i 3.6
Silnik 1.4 TSI o mocy 122 i 160 KM należy do rodziny EA111, w której łańcuch rozrządu może się wydłużać w silnikach produkowanych do 2012 r. Silnik 2.0 TSI o mocy 211 KM to EA888 Gen2. Zarówno do 1.4 TSI o mocy 160 KM, jak i do 1.8 TSI o mocy 160 KM pasuje w katalogu moduł GAN GT, a do wersji 3.6 o mocy 299 KM moduł GAN GA+.
Chiptuning Volkswagen Passat B7: pytania
Czy po aktualizacji oprogramowania diesla można zrobić chip tuning w Passacie B7 2.0 TDI?
Tak. Moduł nie zmienia oprogramowania sterownika ani aktualizacji z akcji serwisowej; nadal wybierasz go według silnika i mocy. Gwarancja producenta auta zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można zdjąć w każdej chwili.
Ile mocy dodaje chip tuning w Passacie B7 2.0 TDI 170 KM?
Silnik 2.0 TDI (170 KM i 350 Nm) ma z modułem GAN GT 204 KM i 411 Nm. Linia GAN GT daje do 30% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Ile mocy dodaje moduł GAN GT w Passacie B7 1.4 TSI 160 KM?
Silnik 1.4 TSI Twincharger (seryjnie 160 KM i 240 Nm) osiąga z modułem GAN GT 206 KM i 312 Nm.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.