Chiptuning VW Polo V (od 2009)
36 silników · od +7 do +51 KM
Volkswagen Polo V: 36 silników — 27 benzynowych i 9 wysokoprężnych. Przyrost mocy wynosi od +7 do +51 KM, a momentu obrotowego — do +75 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Volkswagen Polo V: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 9 silników | ||||
| (2009-2014) 1.6 TDI105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TDI BlueMotion 2014->105 KM / 250 Nm | +31 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 KM GT — 329 EUR · 136 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TDI BlueMotion 2014->90 KM / 230 Nm | +27 KM+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 KM GT — 329 EUR · 117 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.2 TDI75 KM / 180 Nm | +22 KM+54 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 KM GT — 329 EUR · 97 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.2 TDI BlueMotion75 KM / 195 Nm | +22 KM+57 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 KM GT — 329 EUR · 97 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TDI BlueMotion 2014->75 KM / 210 Nm | +22 KM+63 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 KM GT — 329 EUR · 97 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.6 TDI90 KM / 230 Nm | +18 KM+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.6 TDI BlueMotion90 KM / 230 Nm | +18 KM+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.6 TDI75 KM / 195 Nm | +15 KM+54 Nm |
GTL — 219 EUR · 88 KM GT — 329 EUR · 90 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 27 silników | ||||
| (2009-2014) 1.4 GTI179 KM / 250 Nm | +51 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 KM GT — 399 EUR · 230 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI150 KM / 250 Nm | +45 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 KM GT — 399 EUR · 195 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI BlueGT150 KM / 250 Nm | +45 KM+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 KM GT — 399 EUR · 195 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 GTI (MT) 2014->192 KM / 320 Nm | +40 KM+67 Nm |
GTL — 249 EUR · 227 KM GT — 399 EUR · 232 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI131 KM / 220 Nm | +38 KM+64 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 KM GT — 329 EUR · 169 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 GTI185 KM / 320 Nm | +37 KM+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 216 KM GT — 399 EUR · 222 KM |
Wybierz → | |
| 1.8 GTI (MT) 2014->192 KM / 250 Nm | +37 KM+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 223 KM GT — 399 EUR · 229 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 2.0 R WRC220 KM / 350 Nm | +36 KM+71 Nm |
GTL — 249 EUR · 251 KM GT — 399 EUR · 256 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI125 KM / 200 Nm | +36 KM+58 Nm |
GTL — 219 EUR · 156 KM GT — 329 EUR · 161 KM |
Wybierz → | |
| 1.0 TSI110 KM / 160 Nm | +33 KM+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 KM GT — 329 EUR · 143 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.4 TSI Blue GT140 KM / 250 Nm | +29 KM+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 165 KM GT — 329 EUR · 169 KM |
Wybierz → | |
| 1.0 TSI95 KM / 160 Nm | +29 KM+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 120 KM GT — 329 EUR · 124 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.2 TSI105 KM / 175 Nm | +20 KM+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 122 KM GT — 329 EUR · 125 KM |
Wybierz → | |
| 1.2 TSI110 KM / 175 Nm | +20 KM+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 127 KM GT — 329 EUR · 130 KM |
Wybierz → | |
| 1.2 TSI BlueMotion110 KM / 175 Nm | +20 KM+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 127 KM GT — 329 EUR · 130 KM |
Wybierz → | |
| (2009-2014) 1.2 TSI90 KM / 160 Nm | +18 KM+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| 1.2 TSI BlueMotion 2014->90 KM / 160 Nm | +18 KM+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 105 KM GT — 329 EUR · 108 KM |
Wybierz → | |
| Sedan 1.6i105 KM / 153 Nm | +13 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 118 KM GA+ — 189 EUR · 118 KM |
Wybierz → | |
| Sedan 1.6i110 KM / 155 Nm | +13 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 123 KM GA+ — 189 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
| Sedan 1.6i104 KM / 153 Nm | +12 KM+18 Nm |
GA — 189 EUR · 116 KM GA+ — 189 EUR · 116 KM |
Wybierz → | |
| Sedan 1.6i90 KM / 155 Nm | +11 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 101 KM GA+ — 189 EUR · 101 KM |
Wybierz → | |
| 1.4i85 KM / 132 Nm | +10 KM+16 Nm |
GA — 189 EUR · 95 KM GA+ — 189 EUR · 95 KM |
Wybierz → | |
| 1.6i85 KM / 145 Nm | +10 KM+17 Nm |
GA — 189 EUR · 95 KM GA+ — 189 EUR · 95 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i75 KM / 95 Nm | +9 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 84 KM GA+ — 189 EUR · 84 KM |
Wybierz → | |
| 1.2i70 KM / 112 Nm | +8 KM+13 Nm |
GA — 189 EUR · 78 KM GA+ — 189 EUR · 78 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i60 KM / 95 Nm | +7 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 67 KM GA+ — 189 EUR · 67 KM |
Wybierz → | |
| 1.2i60 KM / 108 Nm | +7 KM+13 Nm |
GA — 189 EUR · 67 KM GA+ — 189 EUR · 67 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Volkswagen Polo V: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +51 KMrekord tej generacji
(2009-2014) 1.4 GTI 179 KM → 230 KM. Pozostałe silniki zyskują od +7 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +75 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +54 do +75 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 10 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Volkswagen Polo V
Chip tuning VW Polo 5: pod nazwą 1.2 TSI kryją się dwa silniki
Pod nazwą 1.2 TSI w Polo 5 kryją się dwa różne silniki. Do marca 2014 r. Polo 6R miało silnik EA111 o mocy 105 KM, a od stycznia 2011 r. także 90 KM. Lifting 6C, produkowany od kwietnia 2014 r., miał silnik EA211 o mocy 90 i 110 KM, a wersja 110 KM miała kod CJZD.
Dlatego przy doborze chip boxu, czyli modułu tuningowego, do Polo 5 wersje rozróżnia rok produkcji i kod silnika. W katalogu EA111 o mocy 105 KM i EA211 o mocy 110 KM to osobne wersje, do obu pasuje moduł tuningowy GAN GT.
GTI, diesel i małe silniki benzynowe
W Polo GTI trzeba pamiętać, że lifting zmienił silnik: od 2014 r. 1.4 TSI Twincharger o mocy 179 KM ustąpił miejsca 1.8 TSI o mocy 192 KM. Do Twinchargera i do 1.8 TSI w GTI o mocy 192 KM pasuje w katalogu moduł GAN GT. Diesle zmieniły rodzinę w 2014 r.
Silniki EA189, czyli 1.2 TDI o mocy 75 KM i 1.6 TDI o mocy 75, 90 i 105 KM, ustąpiły miejsca silnikowi EA288 1.4 TDI o mocy 75, 90 i 105 KM. Do 1.2 TDI o mocy 75 KM, 1.6 TDI o mocy 75 i 90 KM oraz 1.4 TDI o mocy 75, 90 i 105 KM pasuje w katalogu moduł GAN GT. Do 1.0 MPI o mocy 60 i 75 KM oraz 1.2 MPI o mocy 60 i 70 KM pasuje w katalogu moduł GAN GA+.
Co mówią o GAN właściciele modelu Volkswagen Polo
Robi to, co jest napisane na stronie — czuć, jak auto się zmienia, i jest absolutnie warte swojej ceny! Łatwy montaż… produkt bardzo wysokiej jakości. Używam go od kilku miesięcy na co dzień w drodze do pracy… Masz do dyspozycji kilka trybów jazdy… w tym własne ustawienia… dla fanów osiągów… seryjnie z automatem 0–70…
Chiptuning Volkswagen Polo V: pytania
Ile mocy dodaje chip tuning w VW Polo 1.2 TSI 105 KM?
Silnik 1.2 TSI (105 KM i 175 Nm) ma z modułem GAN GT 125 KM i 228 Nm. Linia GAN GT daje do 30% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Czy moduł wpływa na skrzynię DSG w Polo GTI?
7-biegowa skrzynia DSG w Polo to skrzynia z suchym sprzęgłem DQ200, przystosowana do 250 Nm. Silnik 1.8 GTI ma 320 Nm z manualną skrzynią i 250 Nm z DSG, więc jego moment obrotowy jest już ograniczony ze względu na skrzynię. Moduł nie programuje skrzyni biegów.
Czy chip tuning 1.6 TDI w Polo jest nadal możliwy po aktualizacji oprogramowania diesla?
Akcja serwisowa i jej aktualizacja oprogramowania dotyczyły diesli EA189 w Polo 5, czyli 1.2 i 1.6 TDI produkowanych w latach 2009–2014. Moduł nie zmienia ani oprogramowania sterownika silnika (ECU), ani aktualizacji z akcji serwisowej.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.