Chiptuning VW Polo VI (od 2017)
9 silników · od +8 do +42 KM
Volkswagen Polo VI: 9 silników — 7 benzynowych i 2 wysokoprężne. Przyrost mocy wynosi od +8 do +42 KM, a momentu obrotowego — do +73 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Volkswagen Polo VI: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu. Silniki Diesla i benzynowe są podane osobno.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 2 silniki | ||||
| 1.6 TDI95 KM / 250 Nm | +28 KM+73 Nm |
GTL — 219 EUR · 119 KM GT — 329 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 TDI80 KM / 230 Nm | +23 KM+67 Nm |
GTL — 219 EUR · 100 KM GT — 329 EUR · 103 KM |
Wybierz → | |
| Benzyna · 7 silników | ||||
| 2.0 GTI200 KM / 320 Nm | +42 KM+67 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 KM GT — 399 EUR · 242 KM |
Wybierz → | |
| 1.4 TSI125 KM / 200 Nm | +36 KM+58 Nm |
GTL — 219 EUR · 156 KM GT — 329 EUR · 161 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 MPI110 KM / 155 Nm | +13 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 123 KM GA+ — 189 EUR · 123 KM |
Wybierz → | |
| 1.6 MPI90 KM / 155 Nm | +11 KM+19 Nm |
GA — 189 EUR · 101 KM GA+ — 189 EUR · 101 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i80 KM / 93 Nm | +10 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 90 KM GA+ — 189 EUR · 90 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i75 KM / 95 Nm | +9 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 84 KM GA+ — 189 EUR · 84 KM |
Wybierz → | |
| 1.0i65 KM / 95 Nm | +8 KM+11 Nm |
GA — 189 EUR · 73 KM GA+ — 189 EUR · 73 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Samo oznaczenie na klapie nie wystarczy: w tej generacji ten sam silnik występował w różnych wersjach mocy, każda z własną kalibracją. Sprawdź moc w dowodzie rejestracyjnym i znajdź odpowiedni wiersz.
To samo oznaczenie, różne moce fabryczne w tej generacji:
Chiptuning Volkswagen Polo VI: co się zmienia
Moduł tuningowy montuje się między czujnikami a sterownikiem silnika (ECU) i koryguje ich sygnały. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +42 KMrekord tej generacji
2.0 GTI 200 KM → 242 KM. Pozostałe silniki zyskują od +8 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- +73 Nmw dieslach
Diesle zyskują przede wszystkim moment obrotowy: od +67 do +73 Nm.
- do 12%z GAN GA+ w silnikach wolnossących
Dla 5 silników wolnossących: moduły tuningowe GAN GA / GAN GA+; dane każdego silnika znajdziesz w tabeli.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację Volkswagen Polo VI
Chip tuning VW Polo 6 od 2017 r.: które silniki są w katalogu
Polo 6 (Typ AW) pokazano 16 czerwca 2017 r., produkowano je w Pampelunie od września 2017 r., a w kwietniu 2021 r. przeszło lifting. Trzycylindrowy silnik 1.0 MPI miał 65 i 75 KM, a od lipca 2020 r. także 80 KM. Do wszystkich tych silników w katalogu pasuje chip box, czyli moduł tuningowy GAN GA+. Silnika 1.0 TSI o mocy 95 lub 110 KM nie ma w katalogu.
GTI i diesel
Do GTI o mocy 200 KM i momencie 320 Nm oraz do 1.6 TDI o mocy 80 i 95 KM pasuje w katalogu moduł GAN GT. Silnik 1.6 TDI produkowano od grudnia 2017 do sierpnia 2020 r., a potem gama nie miała już diesli. Inne nazwy tego modelu to Polo VI i Polo 6.
Silnika 1.5 TSI o mocy 150 KM nie ma w katalogu Polo 6 osobno: ten sam silnik znajdziesz jako 1.5 TSI w modelu VW T-Roc. Wersji GTI po liftingu o mocy 207 KM nie ma w katalogu.
Co mówią o GAN właściciele modelu Volkswagen Polo
Robi to, co jest napisane na stronie — czuć, jak auto się zmienia, i jest absolutnie warte swojej ceny! Łatwy montaż… produkt bardzo wysokiej jakości. Używam go od kilku miesięcy na co dzień w drodze do pracy… Masz do dyspozycji kilka trybów jazdy… w tym własne ustawienia… dla fanów osiągów… seryjnie z automatem 0–70…
Chiptuning Volkswagen Polo VI: pytania
Ile mocy dodaje chip tuning w wolnossącym silniku 1.0 (75 KM) w Polo?
Z modułem GAN GA+ wolnossący silnik 1.0 (75 KM i 95 Nm) ma 84 KM i 106 Nm. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Ile mocy dodaje moduł GAN GT w Polo 6 GTI?
Z modułem GAN GT wersja GTI (200 KM i 320 Nm) ma 242 KM i 387 Nm.
Co ogranicza moment obrotowy w Polo 6 z 7-biegową skrzynią DSG?
Silniki 1.0 TSI i 1.5 TSI mogą mieć 7-biegową skrzynię DSG z suchym sprzęgłem (DQ200), przystosowaną do 250 Nm. Moduł nie programuje skrzyni biegów.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.