Chiptuning BMW 3 Series E36 (2000)
3 silniki · od +17 do +23 KM
BMW 3 Series E36: 3 silniki — 3 benzynowe. Przyrost mocy wynosi od +17 do +23 KM, a momentu obrotowego — do +34 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
BMW 3 Series E36: wszystkie silniki i dokładny przyrost
Moc seryjna, moc z GAN, przyrost i cena dla każdego modułu.
| Silnik | Seryjnie → z GAN | Przyrost | Moduły tuningowe i ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzyna · 3 silniki | ||||
| 328i190 KM / 280 Nm | +23 KM+34 Nm |
GA — 189 EUR · 213 KM GA+ — 189 EUR · 213 KM |
Wybierz → | |
| 320i150 KM / 190 Nm | +18 KM+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 KM GA+ — 189 EUR · 168 KM |
Wybierz → | |
| 318is138 KM / 180 Nm | +17 KM+22 Nm |
GA — 189 EUR · 155 KM GA+ — 189 EUR · 155 KM |
Wybierz → | |
Każdy silnik ma swój moduł tuningowy: GAN GT / GTL lub GAN GA / GA+. Ceny dotyczą jednego modułu tuningowego i uwzględniają aktualny rabat.
Nie wiesz, jaki masz silnik?
Znajdź swój silnik po mocy podanej w dowodzie rejestracyjnym: każda wersja ma własną kalibrację modułu.
Chiptuning BMW 3 Series E36: co się zmienia
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika. Gwarancja producenta samochodu zostaje zachowana: oprogramowanie sterownika nigdy nie jest zmieniane, a moduł można w dowolnym momencie zdjąć.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +23 KMrekord tej generacji
328i 190 KM → 213 KM. Pozostałe silniki zyskują od +17 KM; dane dla każdego znajdziesz w tabeli.
- do 30%więcej mocy
GAN GT: do 30%, GAN GTL: do 25%, GAN GA+: do 12%.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Co wyróżnia generację BMW 3 Series E36
Chip tuning BMW E36: auto z napędem na tylne koła
BMW E36, czyli BMW serii 3 z lat 1990–2000, to auto z napędem na tylne koła, często spotykane na dniach torowych. Przy chip tuningu BMW E36 z modułem tuningowym liczy się silnik, a katalog zawiera trzy wolnossące silniki benzynowe. E36 produkowano od 1990 do 2000 r.; rok 2000 w katalogu oznacza koniec modelu Compact, a nie początek auta.
Model 320i ma 150 KM i 190 Nm, z silnikiem M50 do 1995 r. i z M52 od 1994 r. Model 328i ma silnik M52 o momencie 280 Nm od stycznia 1995 r. Model 318is ma od 1996 r. silnik M44 o pojemności 1,9 l i momencie 180 Nm, a poprzedzający go M42 o pojemności 1,8 l miał 175 Nm.
Model 320i z modułem GAN GA+
W modelu 320i moduł tuningowy GAN GA+ podnosi moc ze 150 do 168 KM, a moment z 190 do 213 Nm. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Co mówią o GAN właściciele modelu BMW 3 Series
Bardzo szybka dostawa, świetna obsługa klienta, sprawna i sprawna realizacja zamówienia. Moduł działa bez zarzutu i dzięki przejrzystej instrukcji obsługi jest łatwy do zrozumienia. Montaż szybki i bezproblemowy. Przyrost osiągów był odczuwalny natychmiast. Chętnie zamówię ponownie. Bardzo, bardzo dobry sklep …
Chiptuning BMW 3 Series E36: pytania
Co daje moduł GAN GA+ w E36 320i lub 328i na torze?
W wolnossącej czwórce lub szóstce moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy.
Co z cylindrami Nikasil we wczesnych szóstkach M52 w modelu E36?
We wczesnych szóstkach M52 z lat 1994–1998 powłoka Nikasil w cylindrach może się zużywać przy paliwie o wysokiej zawartości siarki. BMW przeszło na żeliwne tuleje cylindrowe, a późniejszy M52TÜ nie miał tego problemu. M50 w modelach 320i i 325i sprzed 1995 r. nie ma z tym nic wspólnego.
Moduł tuningowy czy remapowanie w BMW E36?
Moduł GAN montuje się między czujnikami silnika a sterownikiem i koryguje ich sygnały, dzięki czemu fabryczne oprogramowanie pozostaje nienaruszone. Moduł zdejmuje się w około minutę, a w sterowniku nic nie jest zapisywane.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.