Chiptuning Jeep Grand Cherokee
Do 30% więcej mocy dla Twojego auta Jeep Grand Jeep Cherokee
Jeep Grand Cherokee (2004 →) ma w katalogu 4 generacje i 30 silników. Dla 8 silników turbo wybierz moduł tuningowy GAN GT lub GAN GTL: moduł GAN GT daje od +35 do +67 KM (GAN GT od 399 EUR, GAN GTL od 249 EUR). Dla 22 silników wolnossących wybierz GAN GA lub GAN GA+: moduł GAN GA+ daje od +21 do +38 KM (GAN GA+ od 189 EUR).
Którą generację modelu Jeep Grand Cherokee masz?
Zacznij od rocznika i kodu nadwozia. W ramach generacji wybierz silnik po mocy podanej w dokumentach auta.
Chiptuning Jeep Grand Jeep Cherokee: co robi moduł GAN, a czego nie robi
Więcej mocy i momentu obrotowego bez remapowania ECU i bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy koryguje tylko sygnały czujników silnika.
- Bluetoothsterowanie trybami przez smartfona
- 18 mapprecyzyjne dostrojenie do Twojego silnika

- 15 minutpodłączenie do fabrycznych złączy
- IP67ochrona przed wodą i pyłem
- +67 KMz GAN GT w silnikach turbo
Od +35 do +67 KM w gamie Jeep Grand Jeep Cherokee z GAN GT lub GAN GTL.
- +38 KMz GAN GA+ w silnikach wolnossących
Wolnossące silniki Jeep Grand Jeep Cherokee: od +21 do +38 KM.
- GAN APPsterowanie mocą przez smartfona
Tryby SPORT, DYNAMIC, ECO i STOCK w aplikacji GAN.
- 50 dnina testy
Większa moc albo zwrot pieniędzy (z wyłączeniem kosztów dostawy).
Chiptuning Jeep Grand Jeep Cherokee: silniki i generacje
Chip tuning Jeep Grand Cherokee: 3.0 CRD w trzech wersjach
W europejskim modelu Grand Cherokee najważniejszy jest diesel, a 3.0 CRD występował w trzech wersjach w dwóch generacjach. Silnik pod tą samą nazwą zmieniał się za każdym razem, więc o wyborze modułu tuningowego decyduje wersja. WH z lat 2005–2010 miał V6 Mercedesa OM642 o mocy 218 KM i momencie 510 Nm oraz filtr cząstek stałych (DPF) w standardzie.
WK2 miał silnik VM Motori 3.0 o mocy 190 KM i momencie 440 Nm, a od maja 2011 r. 241 KM i 550 Nm. Od czerwca 2013 r. VM Motori osiągał 250 KM i 570 Nm, a ten diesel sprzedawano do sierpnia 2021 r. Wcześniej WJ miał w latach 2002–2005 diesla 2.7 CRD, pięciocylindrowy silnik Mercedesa OM 612 o mocy 163 KM i momencie 400 Nm.
Silniki benzynowe, HEMI i SRT8
WJ miał sześciocylindrowy silnik 4.0 o mocy 190 KM i V8 4.7 o mocy 220–227 KM, a wersja 4.7 HO z lat 2002–2004 miała 258 KM. WH miał V8 4.7 o mocy 231 KM, produkowany do października 2007 r., oraz 5.7 HEMI, który od 2005 r. miał 325 KM, a od listopada 2008 r. 352 KM. Mały V8 zniknął z niemieckiej gamy wraz z rokiem modelowym 2008 z powodu braku popytu. SRT8 miał 6.1 HEMI o mocy 426 KM w latach 2006–2010, a WK2 SRT8 ma 6.4 HEMI o mocy 468 KM.
Silnik 3.6 Pentastar V6 w WK2 miał 286 KM, a od kwietnia 2016 r. 290 KM. W katalogu do silników benzynowych i HEMI pasuje moduł tuningowy GAN GA+, a do diesli moduł GAN GT. Wersji Trackhawk o mocy 710 KM i hybrydy plug-in WL nie ma w katalogu. Moduł koryguje wyłącznie sygnały czujników silnika spalinowego.
Co mówią o GAN właściciele modelu Jeep Grand Cherokee
Montaż zajął około 15 minut. To naprawdę działa, choć szczerze mówiąc nie bardzo w to wierzyłem. Auto jedzie dużo łagodniej w różnych trybach, obroty na autostradzie są niższe niż zwykle i przypuszczam, że spalanie też jest mniejsze, ale na razie nie mam pomiarów. Bardzo się cieszę z tego zakupu. Mam nadzieję, że w…
Chiptuning Jeep Grand Cherokee: pytania
Ile mocy zyskuje Grand Cherokee WK2 3.0 CRD z modułem tuningowym?
Z modułem GAN GT moc diesla 250 KM z 570 Nm rośnie do 317 KM, a moment obrotowy do 700 Nm. Moduł GAN GT daje do 30% więcej mocy w dieslach. Moduł GAN GA+ daje do 12% więcej mocy w silnikach benzynowych i HEMI. To deklarowane wartości dla tego typu silnika, a nie wynik pomiaru na hamowni Twojego auta.
Którą wersję Grand Cherokee 3.0 CRD mam?
WH ma wersję 218 KM, a WK2 wersje 190 KM, 241 KM i 250 KM. Inne moce z katalogu, takie jak 211 lub 243 KM w 3.0 CRD, 210 KM w 3.7, 235 lub 238 KM w 4.7 i 177 KM w 2.4, nie dotyczą wersji europejskich.
Którą wersję wybrać do modelu Grand Cherokee 2.7 CRD?
Wybierz wersję 2.7 CRD o mocy 163 KM i momencie 400 Nm, czyli diesla Mercedesa z modelu WJ.
Czy do modelu Grand Cherokee SRT8 pasuje moduł GAN?
Tak, w katalogu są wersje 6.1 o mocy 426 KM i 6.4 o mocy 468 KM oraz 5.7 HEMI o mocy 352 KM.
Czy moduł tuningowy to to samo co Stage 1?
Nie do końca. Stage 1 to zwykle remapowanie ECU bez wymiany podzespołów. Moduł tuningowy również działa bez wymiany podzespołów, ale nie zmienia oprogramowania sterownika ECU: koryguje sygnały czujników, zdejmuje się go w kilka minut bez śladów, a przycisk OFF w aplikacji przywraca ustawienia fabryczne.